УКРАЇНА

У Верховній Раді назвали умови для проведення виборів в Україні

Проведення виборів в Україні можливе лише після завершення воєнного стану, але для цього мають бути виконані певні умови.

Проведення виборів в Україні стане можливим тільки після закінчення воєнного стану, однак для цього мають бути виконані певні умови. Про це заявив народний депутат від партії «Слуга народу», член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в ефірі Radio NV.

За його словами, воєнний стан запроваджують не тільки в умовах активних бойових дій, а й за наявності загрози. Тому скасування цього правового режиму малоймовірне доти, доки зберігаються ризики для національної безпеки, громадян, територіальної цілісності та суверенітету держави.

Парламентарій наголосив, що наразі складно прогнозувати терміни завершення воєнного стану, оскільки ситуація залежить від безлічі чинників. Він зазначив, що російські війська продовжують чинити тиск на всьому фронті, зокрема на півдні, сході та в районі Донбасу.

«Тому для того, щоб розуміти, коли буде завершено правовий режим воєнного стану, я б рекомендував дочекатися десь хоча б кінця лютого, коли ми отримаємо не лише якісь політичні заяви президента Трампа і його вищого, скажімо так, політичного керівництва, але й конкретні дії. Тому що буде багато залежати від конкретних заходів, яких буде вживати адміністрація Сполучених Штатів Америки по відношенню до Росії, які будуть сигнали посилати, що вони мають робити, що не мають», — заявив депутат.

Федір Веніславський зазначив, що в поточних умовах надто багато невизначеностей, які не дають змоги навіть припустити можливий формат і підстави для скасування воєнного стану.

Відповідаючи на запитання про можливий тиск з боку США з метою заморожування фронту і проведення виборів у цей період, депутат наголосив, що в легітимності українського президента і парламенту сумнівів немає. 

«Якщо ми проведемо вибори в умовах, коли значно більші частини території України є окупованими, коли у нас мільйони громадян України перебувають за кордоном, і забезпечити їм можливість участі у виборах — навіть при всьому бажанні — це фізично неможливо», — додав Веніславський.

Він також послався на досвід організації голосування за кордоном, зазначивши, що масова участь українців у виборчому процесі в інших країнах створювала хаотичну ситуацію, яка потребувала значних організаційних ресурсів, як-от забезпечення води та харчування.

Крім того, Веніславський наголосив, що з погляду міжнародного права вибори можуть проводитися тільки на території дипломатичних і консульських установ, оскільки тільки вони вважаються суверенною територією України. Однак окупація окремих регіонів, значна кількість українців за кордоном, відсутність гарантій безпеки і нерівні умови для передвиборчої кампанії можуть призвести до сумнівів у легітимності виборчого процесу.

Нагадаємо, на Покровському напрямку відбито 33 атаки РФ. Уражено один зенітний ракетний комплекс Бук, сім районів зосередження особового складу та військової техніки, п’ять артилерійських систем та пункт управління окупантів.