УКРАЇНА

Правоохоронці ліквідували схеми ухилення від мобілізації: затримано 17 організаторів

В результаті комплексних заходів було затримано 17 осіб, які продавали фіктивні меддовідки або переправляли ухилянтів за кордон.

Служба безпеки України та Національна поліція успішно ліквідували низку організованих схем ухилення від мобілізації в різних регіонах країни. В результаті ретельно проведених операцій було затримано 17 організаторів та учасників цих незаконних угруповань. Про це повідомляє СБУ.

Ці зловмисники займалися різноманітними схемами, серед яких продаж фіктивних медичних довідок про інвалідність, а також переправлення ухилянтів через державний кордон, обминаючи офіційні пункти пропуску.

Однією з найбільш масштабних операцій стало затримання місцевого ділка на Донеччині, який продавав так звані електронні карти для втечі до Євросоюзу. Цей маршрут пролягав через лісові стежки та водойми на кордоні із сусідньою європейською країною, що свідчить про організованість та ретельну підготовку цієї схеми.

На Дніпропетровщині було затримано посадовця районного територіального центру комплектування та мобілізації (ТЦК) разом з головою місцевої військово-лікарської комісії, які незаконно торгували фіктивними медичними довідками. Вони також залучили спільника для підшукування потенційних клієнтів серед військовозобов’язаних.

У Закарпатті організатор схеми переправляв ухилянтів через прикордонну річку до ЄС, надаючи їм спеціальні гідрокостюми для перетину водної перешкоди. Трьох водіїв міжнародних вантажних перевезень, які брали участь у незаконних схемах, також було затримано в Ужгороді. Вони переховували військовозобов’язаних у кабінах фур та вивозили їх за кордон.

Зловмисники використовували схеми підробки медичних довідок для скасування військової служби потенційних призовників, а також фальшували документи для ухилянтів, що прагнули уникнути мобілізації.

Всі затримані вже отримали підозри за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за незаконне переправлення осіб через кордон, підроблення документів, одержання неправомірної вигоди та ухилення від призову. Підозрюваним загрожує покарання у вигляді до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, суд продовжив арешт Ігоря Коломойського до 9 квітня у справі про замовне вбивство. Бізнесмен обвинувачується у замовному вбивстві юриста Сергія Карпенка у 2003 році, а також у шахрайстві та легалізації злочинних доходів.