Окупанти заборонили продаж ліків без російського паспорта — ГУР
Місцевим жителям, які намагаються уникнути співпраці з окупаційною владою, погрожують депортацією до віддалених районів Росії.
У рамках політики примусової паспортизації на тимчасово окупованих територіях України російська влада прийняла рішення обмежити доступ до життєво важливих ліків для місцевих жителів, які не отримали паспорту РФ. З лютого 2025 року медичні препарати, такі як інсулін та ліки для щитовидної залози, будуть доступні лише тим, хто погодиться на отримання російського громадянства. Про це повідомив прес-центр ГУР України 7 лютого.
Росія заборонила продаж в аптеках життєво необхідних препаратів людям, які не мають паспорту. Це стосується таких медикаментів, як інсулін та препарати для лікування захворювань щитовидної залози.
Крім того, з початку наступного року медична допомога на окупованих територіях буде доступною виключно громадянам Росії. Окупаційна влада також припинила виплати пенсій тим людям похилого віку, які не погодилися на паспорт РФ, починаючи з 2025 року.
Місцевим жителям, які намагаються уникнути співпраці з окупаційною владою, погрожують депортацією до віддалених районів Росії. Особливо важка ситуація для чоловіків, яким постійно погрожують примусовою мобілізацією до російської армії.
ГУР України наголосив, що дії РФ на окупованих територіях є грубим порушенням міжнародного права та продовженням геноцидної політики проти українського народу.
У Мелітополі окупанти закликають місцевих жителів “русифікувати” свої прізвища, одержуючи російський паспорт. 2025 року планується позбавити українців без російського громадянства права на проживання в окупованих регіонах.