УКРАЇНА

Запуск «Орєшніка» по Києву 6 лютого: у ЦПД спростували фейк

Центр стратегічних комунікацій та Центр протидії дезінформації спростували інформацію Forbes, що стосувалася можливого запуску ракети «Орєшнік» по Києву 6 лютого.

У Центрі стратегічних комунікацій (Spravdi) спростували інформацію, поширену в ЗМІ про можливу спробу Росії запустити ракету «Орєшнік» по Києву 6 лютого. Згідно з заявою, публікації, зокрема, видання Forbes, ґрунтувалися на припущеннях, висловлених блогером та українським військовим Кирилом Сазоновим, а не на перевірених фактах.

У матеріалах, згаданих Forbes, Сазонов використовував формулювання на кшталт «ймовірно запустили» та «ймовірна ціль — Київ», що підтверджує відсутність доказів факту запуску ракети по українській столиці. У Spravdi наголошують, що ні Україна, ні Росія не надали офіційних підтверджень цього інциденту.

Центр стратегічних комунікацій також нагадав, що російська пропаганда часто маніпулює темою ракети «Орєшнік», щоб створити атмосферу страху та паніки серед українців. Прикладом такої тактики є фальшиві повідомлення про «удар Орєшніка по Рівненській АЕС» та «список жирних цілей» в Україні.

«Новини про запуск Орєшніка по Києву лише підіграють ворогу та нагнітають паніку, тож ставтеся до подібної інформації критично», — йдеться у повідомленні.

Також директор Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко зазначив, що інформація про запуск ракети була спростована. 

«Росія у випадку таких пусків має попереджати західних партнерів. Попередження не було, і самого запуску з подальшим „падінням ракети“ також не було», — повідомив він.

У той час як журналіст Forbes Девід Екс повідомляв про можливий запуск, стверджуючи, що ракета нібито впала на території Росії, моніторингові канали не підтвердили цей факт.

Нагадаємо, Володимир Зеленський на Мюнхенській конференції представить позицію щодо завершення війни. На конференції буде представлена позиція України щодо завершення війни та стратегія досягнення “стабільного і справедливого миру”.