ВСЕСВІТ

США готують нові санкції проти російських нафтових танкерів – Reuters

Адміністрація президента США Джо Байдена планує ввести додаткові санкції проти Росії, орієнтуючись на танкери, що перевозять нафту за цінами, що перевищують встановлений західний ліміт.

Адміністрація президента США Джо Байдена має намір посилити санкційний тиск на Росію, зосередившись на заходах, спрямованих проти танкерів, що перевозять російську нафту, повідомляє агентство Reuters з посиланням на свої джерела. Основною метою нових санкцій стане обмеження нафтових доходів Росії, особливо в разі перевищення встановленого Заходом цінового порогу в 60 доларів за барель.

Джерела стверджують, що Росія активно використовує так званий «тіньовий флот» — старі судна, які допомагають обходити санкції. Ці танкери часто не відповідають стандартам безпеки і становлять підвищений ризик екологічних катастроф, таких як розливи нафти, зазначають експерти судноплавної галузі.

З моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року США вже запровадили санкції проти десятків суден, що входять до цього флоту, який, за оцінками, налічує сотні одиниць. Ці заходи спрямовані на скорочення фінансових можливостей Москви для продовження війни.

«Ми готуємо великий санкційний пакет», — повідомило одне з джерел агентства. Інше джерело додало, що до нього можуть включити санкції проти осіб, залучених до схем торгівлі нафтою за цінами, вищими за допустимий рівень.

Нові обмеження розробляються на тлі прагнення адміністрації Байдена посилити підтримку України до інавгурації обраного президента Дональда Трампа, яка запланована на 20 січня. Трамп неодноразово критикував високі витрати США на допомогу Україні, що викликає невизначеність щодо його підходу до санкцій проти Росії.

Крім того, минулого місяця міністр фінансів США Джанет Єллен заявила в інтерв’ю Reuters, що Вашингтон вивчає можливість введення додаткових санкцій щодо танкерів, а також не виключає обмежень проти китайських банків. Це частина ширшої стратегії зі зниження доходів Росії від продажу нафти й обмеження її доступу до міжнародних ресурсів, які Москва використовує для продовження військової агресії проти України.

Нагадаємо, в Естонії закрили російськомовну версію сайту парламенту. В Естонії проводить оцінку необхідності подальшого використання російської мови у комунікації державних структур.