У Раді назвали ключову проблему у підготовці мобілізованих
Федір Веніславський, депутат Верховної Ради, зазначив, що основною проблемою в підготовці мобілізованих є обмежений термін навчання.
Однією з головних проблем у підготовці мобілізованих є занадто короткий термін навчання. Про це в інтерв’ю на «Українському радіо» повідомив Федір Веніславський, депутат Верховної Ради і член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Читайте також: На Волині під час застілля жінка вбила чоловіка ножем та сокирою: поліція затримала фігурантку
У зв’язку з цією темою Веніславський зазначив кілька гучних звільнень, пов’язаних із критикою підготовки новобранців. У вересні колишній головний інспектор Міністерства оборони, Ігор Воронченко, висловив зауваження щодо ефективності тренувань, що призвело до його звільнення за рішенням міністра оборони Рустема Умерова. Також нещодавно був звільнений Павло Ткачук, начальник Національної академії сухопутних військ.
Говорячи про Воронченка, Веніславський підкреслив, що його робота була результативною, незважаючи на ситуацію, що склалася.
«На посаді головного інспектора адмірал Воронченко не уникав гострих кутів. На закритих засіданнях нашого комітету він надавав важливу інформацію, яку ми використовували для вдосконалення роботи Міністерства оборони — у сфері закупівель, забезпечення засобами ураження тощо. Його висновки є абсолютно адекватними», — сказав депутат.
У період з жовтня по грудень комітет провів серію виїзних засідань на головних тренувальних полігонах і навчальних центрах, що займаються підготовкою військовослужбовців. Депутати спілкувалися з керівниками цих установ і мобілізованими, що дало змогу детально оцінити поточну ситуацію і виявити сфери, які потребують поліпшення. Однією з ключових проблем залишалася скорочена тривалість курсів базової військової підготовки, а також залежність якості тренування від командування військових частин.
«Головна проблема, яку ми бачимо, від якої прямо залежить рівень бойової підготовки, фахової підготовки мобілізованих військовослужбовців — це короткі терміни їхньої підготовки. Але вони, знову ж таки, пов’язані з війною і в нас деколи не вистачає фізичного часу забезпечити підготовку протягом двох-чотирьох місяців», — заявив Веніславський.
Читайте також: Погода в Україні 2 січня: без опадів, але з поривами вітру до 30 м/с і туманом
Інспекції показали значні відмінності в рівні підготовки на різних навчальних центрах. У результаті було розроблено рекомендації для Міністерства оборони та командування Збройних Сил, які включають пропозиції щодо поширення передового досвіду з найефективніших полігонів на інші центри підготовки. Ці пропозиції були враховані та впроваджені.
З часом, на думку депутатів, можна очікувати поліпшення ефективності підготовки. Головним фактором для оцінки якості стане збільшення часу, відведеного на тренування, що, безумовно, підвищить рівень підготовки кожного військовослужбовця.
Нагадаємо, ГУР України привітало Росію кібератакою на «Лукойл» та цифрові платформи в Новий рік, — ЗМІ. З 30 грудня 2024 року по 1 січня 2025 року ГУР здійснило масштабну кібератаку на нафтовий сектор Росії, зокрема на цифрові ресурси компанії «Лукойл» та смарт-термінали «Евотор».