47% українців підтримують вступ до НАТО, навіть за умов окупації частини територій: опитування
Згідно з останнім опитуванням, 47% українців готові підтримати вступ України до НАТО, навіть якщо частина її територій залишиться під окупацією Росії.
Згідно з результатами опитування, 47% українців висловили готовність підтримати вступ України до НАТО, навіть якщо частина її територій залишиться окупованою Росією. Це число на 14 процентних пунктів більше, ніж у червні 2023 року, коли підтримка була на рівні 33%. Про це йдеться в опитуванні Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 листопада по 14 грудня 2024 року.
Читайте також: «Укренерго» оголосило екстрені відключення у кількох областях України
При цьому 36% респондентів не готові підтримати вступ до НАТО в разі збереження окупації. Цей показник на 16 процентних пунктів нижчий, ніж у попередньому опитуванні.
Найбільшу опозицію до вступу в НАТО в умовах окупації висловлюють люди, старші за 50 років (40%), а також мешканці східних (36%), центральних (38%) і південних (48%) регіонів України. Ба більше, серед тих, хто живе за межею бідності, 46% не підтримують вступ, а серед респондентів, які не мають близьких на окупованих територіях, цей показник становить 42%.
55% опитаних вважають, що найкращим способом гарантування безпеки для України є вступ до НАТО, тоді як 12% підтримують нейтральний статус із міжнародними гарантіями. Серед менш надійних варіантів респонденти згадали позаблоковий статус з обмеженнями в оборонній сфері та покладання виключно на власні сили зі збереженням оборонних спроможностей — обидва ці сценарії здобули підтримку лише по 3%.
60% опитаних впевнені, що єдиним способом унеможливити повторну агресію з боку Росії є вступ України до НАТО. Крім того, 39% вважають відновлення ядерного статусу України ефективною стратегією захисту від можливого нападу. Найменш ефективним варіантом респонденти визнали створення демілітаризованої зони на лінії фронту, незалежно від того, чиї сили контролюватимуть її.
Читайте також: Верховна Рада підтримала законопроєкт про декриміналізацію порнографії
Підтримка вступу до НАТО та відновлення ядерного статусу є найпопулярнішою серед усіх категорій респондентів, незалежно від їхнього регіону, фінансового становища чи наявності рідних на тимчасово окупованих територіях.
Опитування було проведено методом face-to-face серед 1518 респондентів віком від 18 років на всіх підконтрольних Україні територіях.
Нагадаємо, Німеччина передала Україні військову допомогу: танки Leopard, комплекси IRIS-T та Patriot. Німеччина оновила список військової допомоги для України, додавши танки Leopard 1 A5, зенітно-ракетні комплекси IRIS-T SLM/SLS і пускові установки Patriot.