ЄС знову розглядає передачу Києву активів РФ — ЗМІ
Міністри закордонних справ країн блоку обговорили цю тему у понеділок. Вона знову може бути піднята на саміті лідерів країн блоку у четвер.
У ЄС знову повертаються до ідеї передачі Україні заморожених $300 млрд активів Росії. Це питання стало актуальним у контексті можливого припинення допомоги Україні з боку США. Про це у вівторок, 17 грудня, повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.
Зазначається, що дипломатична служба, а також деякі країни ЄС зайнялися оцінкою юридичних та фінансових наслідків конфіскації резервів Росії з метою їх передачі Україні.
За словами співрозмовників видання, зокрема вивчається питання про те, чи будуть потрібні судові рішення як законні підстави для конфіскації активів, чи буде достатньо розрахунку завданих Україні збитків.
Міністри закордонних справ країн ЄС обговорили цю тему на понеділковій зустрічі в Брюсселі. Вона знову може бути піднята на саміті лідерів країн блоку у четвер. За словами джерел Bloomberg, на пошуку додаткових способів використання заморожених російських активів наполягають, зокрема, країни Балтії та Швеція. За безпосереднє вилучення резервів виступає голова дипломатичної служби ЄС Кая Каллас. На листопадових слуханнях у Європарламенті із затвердження її кандидатури вона заявила:
«Я не використовуватиму слово «конфіскація», тому що насправді це законне використання активів».
Тим часом низка інших членів ЄС, включаючи Бельгію, де в депозитарії Euroclear знаходиться близько 190 млрд євро (майже $200 млрд), а також Німеччину та Люксембург, як і раніше, дуже скептично ставляться до цієї ідеї.
Проти неї раніше виступав і Європейський центробанк, заявляючи, що це може негативно вплинути на довіру до євро та стабільність європейської фінансової системи. Подібні та юридичні міркування змусили ЄС спочатку зважитися на передачу Україні доходів від резервів, які накопичуються внаслідок виплат купонами та погашення європейських держоблігацій, придбаних Банком Росії. Після цього країни «Великої сімки» вирішили прискорити передачу грошей Україні та домовилися видати їй кредити на 50 млрд євро ($52,5 млрд) під заставу майбутніх доходів від резервів.
Сибіга закликав партнерів конфіскувати активи РФ
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp