Зниження віку для призову: Лубінець розповів про ризики для майбутнього України
Дмитро Лубінець висловив стурбованість з приводу можливості зниження віку для призову на військову службу до 18 років, наголошуючи, що це може поставити під загрозу майбутнє країни.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець висловив негативне ставлення до зниження віку для призову на військову службу до 18 років. Про це Дмитро Лубінець заявив в інтерв’ю «Украинскій правді»
Читайте також: Верховна Рада не схвалила виключення Юрія Бойка з комітету з прав людини
«Якщо ми заберемо і цих молодих хлопців, у яких немає родин, немає дітей, автоматично у нас не буде майбутнього України. На мій погляд, у нас є ще достатньо велика кількість чоловіків середнього віку — від 30 до 45 років. Це — найбільш ефективна категорія громадян України, які можуть воювати і, напевно, повинні воювати», — зазначив він.
На його думку, якщо забрати на службу всіх молодих людей цього віку, це може поставити під загрозу майбутнє України. Лубінець також зазначив, що його офіс отримав майже 4 тисячі скарг на дії Територіальних центрів комплектування (ТЦК) і Служби призову (СП) за 2024 рік. Українці вважають, що співробітники цих установ часто порушують їхні права.
Він розповів, що в деяких випадках, завдяки його втручанню, були проведені додаткові засідання Військово-лікарської комісії (ВЛК), які виявили захворювання в громадян, яких раніше визнали повністю здоровими. У таких випадках людей було мобілізовано, але служили вони лише в тилу, де їм пропонували відповідні посади.
Закарпаття, за словами омбудсмена, є одним із регіонів із найбільшим числом скарг на роботу ТЦК і СП. Тоді як в інших областях, наприклад у Кропивницькому, подібних звернень набагато менше, і більшість із них не підтверджується.
Читайте також: У ДБР підтвердили затримання голови КРАІЛ Івана Рудого: зв’язки з РФ та наркотики
«На мій погляд, все залежить від обласного керівника ТЦК, наскільки це професійна людина, чи змогла вона побудувати роботу так, щоб і мобілізація проводилась, і права людини не порушувались, а якщо таке трапляється, то щоб максимально швидко такі ситуації вирішувались. Цього року у нас побільшало звернень від чинних військових на дії безпосередніх керівників, командирів. Було окреме моє спілкування з керівництвом Міноборони. Були зроблені висновки, міністр реагує на наші звернення, на наші подання», — додав Лубінець.
Нагадаємо, Верховна Рада підтримала створення Єдиного реєстру військовослужбовців ЗСУ. Верховна Рада прийняла законопроєкт №12066, який передбачає створення Єдиного реєстру військовослужбовців ЗСУ та ДССТ з електронними ідентифікаторами.