ВСЕСВІТ

ЄС ухвалить 15-й пакет санкцій проти Росії та обговорить ситуацію в Сирії і Грузії

16 грудня голови МЗС країн ЄС затвердять нові санкції проти Росії, зокрема щодо тіньового флоту, Північної Кореї та китайських компаній.

Сьогодні, 16 грудня, глави Міністерств закордонних справ країн Європейського союзу (ЄС) ухвалять рішення щодо 15-го пакету санкцій проти Росії. Під час зустрічі також обговорюватимуть ситуацію в Сирії та Грузії. Про це повідомила високопрофільна представниця ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки, віце-президент Єврокомісії Кая Каллас, виступаючи перед журналістами, передає РБК-Україна.

Читайте також: СБУ завдала удару по складах російських військових у Донецькій області, — ЗМІ

За словами Каллас, на обговоренні розглядатимуть питання, що стосуються Сирії, України та Грузії. 

“По Україні міністри закордонних справ сьогодні ухвалять 15-й пакет санкцій, які включають (обмеження, — ред.) тіньовий флот, санкції проти офіційних осіб Північної Кореї, а також проти китайських компаній, які сприяють цій війні. Це надсилає чітке послання — хто б не підживлював продовження цієї війни, є ціна, яку він має заплатити», — повідомила вона.

У відповідь на запитання про можливе відправлення європейських миротворців в Україну, Каллас уточнила, що перш ніж ухвалювати рішення щодо цього питання, необхідно досягти миру, однак наразі Кремль не прагне до мирного вирішення конфлікту.

Читайте також: Росія за два роки війни втратила понад 763 тисячі осіб і тисячі одиниць техніки: Генштаб

«Спочатку має бути мир, щоб надсилати миротворців. Росія не хоче миру, і це дуже очевидно. Якщо ви поглянете на інтерв’ю Лаврова (Сергій Лавров, голова МЗС Росії, — ред), наприклад, для Такера Карлсона (американський журналіст, — ред.), — вони (росіяни — ред.) не відступають від своїх цілей. Тож ми не можемо це обговорювати», — додала вона.

Нагадаємо, у Трампа прокоментували пропозицію Орбана щодо «різдвяного перемир’я» в Україні. Конгресмен Майкл Волц висловив сподівання, що світу вдасться зупинити насильство на сході України, підкресливши важливість припинення бойових дій як першого кроку до миру.