Ямайка планує відмовитися від правління короля Чарльза III
Король має суто церемоніальну роль та не керує безпосередньо Ямайкою, але від його імені діє генерал-губернатор, якого він призначає. Він відповідає за призначення прем’єр-міністра та інших членів уряду, суддів та послів.
Ямайка після здобуття незалежності в 1962 році зберегла британського монарха як титулярного главу держави, однак зараз острів хоче повної незалежності. Про це у неділю, 15 грудня, пише Guardian.
Вказується, що уряд Ямайки вже подав до парламенту законопроєкт про скасування конституційної монархії та переходу країни до республіки.
Як пояснила міністерка правових і конституційних питань Ямайки Марлен Малаху Форте, законопроєкт є відповіддю на запит жителів острова змінити конституцію.
«Щороку, коли ми святкуємо незалежність 6 серпня, націю закликають поміркувати про її досягнення після здобуття незалежності та про те, що ще потрібно зробити, і щороку порушується питання про те, коли ми збираємося скасувати монархію та отримати свого главу Ямайки», — розповіла вона.
Опозиційні партії вже висловили занепокоєння тим, що документ не містить положень про заміну Таємної ради, що базується у Великій Британії, Карибським судом як найвищим судом Ямайки.
«Ми не віримо, що ви можете сказати, що ви повністю деколонізовані, якщо ви все ще зберігатимете Таємну раду як вищий суд. Ви не можете піти від короля, коли вам доведеться подавати йому петиції, якщо хочете справедливості», — наголосила сенаторка Донна Скотт-Мотлі, з опозиційної Народної національної партії.
Наразі у Карибському басейні чотири з 12 колишніх колоній Великої Британії перейшли до республіканської форми правління: Гаяна, Тринідад і Тобаго, Домініка і нещодавно Барбадос.
Король Великої Британії та ще 14 країн Співдружності націй Чарльз ІІІ пообіцяв не стояти на перешкоді, якщо Австралія захоче стати республікою.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp