ВСЕСВІТ

Європейські війська України. Нові варіанти миру

Дональд Трамп заявив, що використовуватиме підтримку США щодо України як важіль впливу проти Росії у переговорах про припинення війни.

Нові подробиці про мирні ініціативи обраного президента США Дональда Трампа з’являються в пресі. На зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та президентом Франції Еммануелем Макроном Трамп заявив, що якщо Москва та Київ домовляться про припинення вогню, то цей режим мають контролювати європейські війська, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела.

 

Повісити на Європу

 

За інформацією видання, Трамп сказав Зеленському та Макрону, що не підтримує вступ України до НАТО, але хотів би бачити сильну та добре озброєну Україну.

 

Він сказав, що хотів би, щоб європейські війська стежили за дотриманням режиму припинення вогню, заявив президент США.

 

Він також закликав європейців змусити Китай натиснути на Росію для припинення бойових дій.

 

Підхід Трампа

 

Журналу Time Трамп заявив, що використовуватиме підтримку США щодо України як важіль впливу проти Росії у переговорах про припинення війни.

 

Також Трамп наголосив: “Я хочу досягти угоди”. На його думку, єдиний спосіб досягти цієї угоди – “це не відмовлятися від підтримки України”.

 

При цьому Трамп не погоджується з використанням ракет американського виробництва для ударів углиб території РФ.

 

“Я категорично не згоден з тим, щоб бити ракетами на сотні миль углиб Росії. Навіщо ми це робимо?

 

Хто відправить війська

 

Країни ЄС розглядають варіант створення коаліції з 5-8 країн для відправки миротворчої місії до України, повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

 

Агентство зазначає, що лідери Франції та Польщі проведуть переговори щодо можливості відправки в Україну європейських військ як гарантії безпеки у разі мирної угоди з Росією.

 

Франція та Великобританія вже обговорювали минулого місяця перспективу відправлення європейських військ до України, тоді як аналогічні переговори також велися між Україною, країнами Балтії та Скандинавії, заявили п’ять неназваних європейських дипломатів.

 

«Серед європейських країн немає консенсусу, тому ідея полягає у створенні коаліції з 5-8 європейських країн, які залежать не від НАТО, а від двосторонньої угоди з Україною та сповнені рішучості діяти», — сказало джерело, обізнане про цей підхід.

 

За словами чиновника, коли війна закінчиться, Європа все ще зіткнеться з загрозою з боку Росії, тому нам доведеться взяти на себе частину військового тягаря для забезпечення безпеки.

 

“Чи є у нас інший вибір? Я не думаю, що є якийсь правдоподібний сценарій, за якого не буде активної європейської участі у реалізації гарантій безпеки та сек’юритизації Європи загалом”, — сказав високопоставлений європейський чиновник про перспективу відправлення військ.