УКРАЇНА

Опитування: українці вибирають між ядерним озброєнням та вступом до НАТО як гарантіями безпеки

Згідно з результатами загальнонаціонального опитування, проведеного Центром «Нова Європа», розробка ядерної зброї та вступ до НАТО є основними гарантіями безпеки України для більшості громадян.

Під час загальнонаціонального опитування, проведеного на замовлення Центру «Нова Європа», респонденти назвали розробку ядерної зброї та поступовий вступ до НАТО основними гарантіями безпеки України.

Читайте також: Уряд затвердив угоду на будівництво мосту через Тису між Україною та Румунією

Близько 31,3% опитаних вважають, що найбільший захист країні забезпечить розробка ядерної зброї, тоді як 29,3% підтримують вступ України до НАТО. Інші варіанти забезпечення безпеки виявилися менш популярними.

Так, 11,2% респондентів вірять в ефективність оборонного союзу зі США, 8,9% готові покладатися на миротворців ООН, а 6,4% вважають, що війська європейських країн можуть ефективно захищати Україну.

Опитування показує тенденцію до надання переваги внутрішній безпеці — українці дедалі частіше пов’язують свої надії на захист насамперед зі Збройними силами України, а потім із міжнародними партнерами. Схожі результати для ядерної зброї та НАТО можуть відображати боротьбу між підходами, орієнтованими на зміцнення суверенітету та віру в колективну оборону.

Дослідження було проведено з 15 по 27 листопада 2024 року методом телефонних інтерв’ю з використанням випадкової вибірки мобільних номерів. У ньому взяли участь 1000 респондентів. Вибірка репрезентативна для населення України віком від 16 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,1% з імовірністю 0,95%.

Читайте також: Південнокорейський доброволець закликав військових КНДР здаватися в полон (відео)

Опитування не проводили на тимчасово окупованих територіях, як-от Крим, Севастополь і Донецька та Луганська області, а також у районах із відсутнім українським мобільним зв’язком.

Нагадаємо, українці зможуть отримати “тисячу Зеленського” через банки та без «Дії». Програма «Зимова єПідтримка» тепер доступна для літніх людей та опікунів без використання застосунку «Дія».