Війна підриває здатність Росії одночасно забезпечувати економічну стабільність і оборону, — ISW
Санкції, корупція, дефіцит робочої сили та колосальні військові витрати підривають оборонний сектор і економічну стабільність Росії.
Економічні санкції проти Росії в поєднанні з системною корупцією, дефіцитом робочої сили, колосальними військовими витратами та неефективністю оборонної промисловості серйозно підривають здатність країни підтримувати функціонування оборонного сектору і забезпечувати економічну стабільність. Про це повідомляють в ISW.
Читайте також: Збитки під час закупівлі дронів: меру Нетішина обрали запобіжний захід
Як зазначають аналітики, Росія продовжує стикатися з масштабними витратами на війну проти України, які посилюють економічну напругу. Корупція і брак робочих рук додатково послаблюють оборонно-промисловий потенціал країни. Міністр оборони США Ллойд Остін раніше заявив, що від початку війни в лютому 2022 року Росія витратила на військові дії понад $200 млрд, а загальні втрати в живій силі сягнули 700 тисяч убитих і поранених. При цьому нещодавні дані вказують на щоденні втрати до 1000 військовослужбовців.
За інформацією Українського центру протидії дезінформації, на 1 грудня 2024 року ліквідні активи Росії у Фонді національного добробуту скоротилися зі $140 млрд (лютий 2022 року) до $53,8 млрд. Це свідчить про стрімке виснаження державних резервів. Щоб покрити дефіцит бюджету, Росія все активніше покладається на резерви в китайських юанях і продаж золота. Крім того, третину бюджету на 2025-2027 роки закладено на військові витрати, що підтверджує пріоритети, де війна ставиться вище за економічну стабільність.
Ситуацію погіршує сплеск корупції. Генеральний прокурор Росії Ігор Краснов повідомив, що 2024 року кількість корупційних злочинів, включно з хабарництвом, зросла майже на 30% порівняно з 2023 роком. За порушення притягнуто до дисциплінарної відповідальності понад 30 тисяч російських чиновників.
Читайте також: Агробарон Сергій Тарасов, якого шукає СБУ, вже рік «лікується» за кордоном
Аналітики підкреслюють, що зростаючий тиск на економіку, спричинений війною, корупцією та проблемами в оборонній промисловості, продовжить збільшувати військові витрати Росії, ще більше підриваючи її здатність одночасно підтримувати оборонний сектор і зберігати економічну стійкість.
Інститут вивчення війни (ISW) раніше зазначав, що поточна економічна траєкторія Росії є нестійкою в середньостроковій і довгостроковій перспективі. Це збільшує навантаження на здатність країни продовжувати агресію проти України.
Нагадаємо, Володимир Зеленський анонсував нові кадрові зміни в ЗСУ. Президент доручив підготувати на наступну Ставку детальну доповідь щодо питання підготовки українських воїнів.