УКРАЇНА

ДОТ втратив на постачанні харчів до ЗСУ 86 млн грн, а правоохоронці закрили очі, — експерт

Державний оператор тилу (ДОТ) безпідставно замінив постачальника харчів для Сил оборони на нового, послуги якого коштують дорожче, та втратив 86 мільйонів гривень з бюджету. Попри це, жодних розслідувань чи реакції з боку правоохоронців немає, заявив експерт Олексій Голобуцький.

Скандал із постачанням нібито неякісних консервів для ЗСУ у жовтні завершився розірванням контракту з ТОВ «Трейд Граніт Інвест». Замість нього ДОТ уже 18 листопада уклав договір із ТОВ «Контракт Продрезерв 5». Але з’ясувалось, що новий постачальник забезпечує харчування за ціною майже 120 гривень за комплект, тоді як попередній постачав їх по 107,94 гривень. Дорожча ціна ніяк не гарантує, що якість продуктів буде кращою. 

З’ясувалось також, що під час тендеру була пропозиція на 86 мільйонів гривень дешевша. Але ДОТ її відхилив. 

Експерт звернув увагу на те, що керівник ДОТу Арсен Жумаділоввесь час заявляє про економію, але факти свідчать про протилежне.

“Де тут економія? Скільки Жумаділов буде брехати? А якщо він хоче сказати, що у цьому нічого кримінального нема, тоді чому від громадськості прихований каталог продуктів від цих нових переможців тендерів? Інакше як пояснити втрату 86 мільйонів на порожньому місці – лише тому, що ДОТу не сподобався один постачальник? Тепер це так робиться?”, — написав він. 

Голобуцький вважає, що ситуація варта уваги правоохоронців, але їхня реакція відсутня. 

«Жумаділов майже рік робив вигляд, що він щось там реформує, аби повернутися до старої корупційної практики. А всі ці НАБУ, САП, БЕБ, ВАКС та інші роблять вигляд, що все нормально, так і треба». – наголосив Голобуцький.

Напередодні у «Дзеркалі тижня» вийшла стаття «Міністерство саботажу Умєрова», де авторки-експертки Марія Берлінська, Альона Гетьманчук та Дар’я Каленюк також звернули увагу на роботу ДОТ.  Вони застерігали від того, що Міноборони планувало віддати під контроль ДОТ Жумаділова набагато ефективнішу та більшу Агенцію оборонних закупівель. Цього вдалось уникнути лише завдяки тиску громадських експертів і міжнародних партнерів.