ВСЕСВІТ

Росія маніпулює темою обміну військовополоненими для дискредитації України – звіт ISW

Кремль проводить інформаційні операції, звинувачуючи Україну у зриві переговорів щодо обміну військовополоненими.

Росія продовжує проводити інформаційні операції, спрямовані на підрив довіри українських громадян до влади та формування хибного образу України як держави, що нібито відмовляється від переговорів щодо обміну військовополоненими. Про це йдеться у звіті ISW.

Читайте також: Генштаб назвав втрати Росії на 4 грудня

Прес-секретар російського МЗС Марія Захарова заявила, що Москва готова обміняти 630 українських військовополонених за формулою «один на один». Через кілька днів, 2 грудня, російський омбудсмен Тетяна Москалькова опублікувала список передбачуваних учасників обміну і звинуватила Україну у відмові від запропонованої угоди.

Однак 3 грудня українська сторона спростувала ці звинувачення. Дмитро Усов, секретар Координаційного штабу і заступник начальника ГУР МО України, повідомив, що жодних офіційних запитів від Росії на обмін не надходило. Ба більше, серед опублікованих Росією імен виявилися як цивільні особи, так і військовополонені, яких Україна вже повернула додому. Усов підкреслив, що подібні дії Москви є спробою дискредитації українських державних структур.

Російські заяви про готовність до обміну, зроблені 29 листопада і 3 грудня, ймовірно, мають на меті ввести в оману західних партнерів України. Кремль прагне створити ілюзію зацікавленості в переговорах, одночасно звинувачуючи Київ у їхньому зриві. Аналітики ISW зазначають, що такі маніпуляції використовуються для відволікання уваги від реальних дій Росії, спрямованих на зрив обмінів, а також від порушень прав людини, включно зі стратами українських військовополонених.

Читайте також: Опозиція Південної Кореї висунула президенту ультиматум

Насправді саме російська сторона неодноразово демонструвала небажання брати участь в обмінах. Ще до наступу українських військ у Курській області влітку 2024 року Москва відхиляла пропозиції Києва щодо обміну військовополоненими.

Нагадаємо, населення України може скоротитись до 25 мільйонів — омбудсмен. Україні необхідно вдосконалити законодавство щодо біологічного батьківства та забезпечити збереження генофонду нації.