УКРАЇНА

Підсумки 27.11: Посланець Трампа і $7 млрд згорять

Трамп обрав спецпосланця з питань війни в Україні; Байден не встигне надати Україні допомогу, згоріти можуть майже $7 млрд — ЗМІ. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Трамп обрав спецпосланця з питань війни в Україні

Обраний президент США Дональд Трамп обрав кандидатуру генерала у відставці Кіта Келлога на посаду свого спеціального представника з питань врегулювання війни Росії проти України. Генерал-лейтенант у відставці, ветеран війни у Вʼєтнамі Келлог у 2017-2021 роках обіймав високі посади в адміністрації Трампа. За інформацією ЗМІ, Келлог раніше запропонував свій план припинення війни в Україні, який передбачає, що постачання американської зброї Києву продовжаться тільки за умови, що Україна погодиться на мирні переговори з Росією. Водночас у США готові попередити Москву про наслідки відмови від переговорів, включно з посиленням підтримки Києва. План також передбачає зняття питання членства України в НАТО з порядку денного на найближче майбутнє.

Байден не встигне надати Україні допомогу, згоріти можуть майже $7 млрд — ЗМІ

Президент США Джо Байден може не встигнути надати Україні обіцяну багатомільярдну допомогу. Пентагон вже досяг місячного ліміту відправлення зброї Україні і тепер стикається з логістичними проблемами в доставці зброї ЗСУ. Посадовці США та Конгресу залишили на розсуд новообраного президента рішення про те, що робити з рештою грошей. За словами американських чиновників, у адміністрації залишилося ще понад 6,5 мільярдів доларів, так званих «повноважень на скорочення», які дозволяють Пентагону передавати Україні озброєння і техніку з власних запасів. Доля цих коштів буде залежати від рішень Трампа.

Умєров зустрівся з президентом Південної Кореї

Міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем в межах візиту в Сеул, куди він відправився, щоб попросити про допомогу зброєю. У Сеулі заявили, що можуть розглянути таку допомогу залежно від майбутніх кроків Росії та Північної Кореї. Однак, згідно опитуваннями, жителі Південної Кореї виступають проти прямих поставок зброї в Україну.

В ОП назвали умови для переговорів з Росією

Переговори між Україною та Росією можливі лише за умови згоди обох сторін на завершення війни та повернення до ситуації, яка була станом на 23 лютого 2022 року. Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Однак, за його словами, наразі Росія не зацікавлена в мирі, адже вона демонструє перекиданням 11 тисяч північнокорейських військових з потенціалом збільшення контингенту до 100 тисяч.

Байден попросив у Конгресу $24 млрд для України

Президент США Джо Байден закликав Конгрес виділити додаткові 24 мільярди доларів для посилення військової підтримки України. Проте частина республіканців уже висловила незгоду з цим кроком, піддаючи запит різкій критиці. Зокрема, один з сенаторів заявив, що Конгрес не повинен робити цей «безкоштовний подарунок для подальшого саботажу мирних переговорів президента Трампа».

У РФ пропонують провести «рекордний обмін полоненими»

Прессекретарка МЗС Росії Марія Захарова повідомила, що Росія нібито готова обміняти 630 українських військовополонених і розпочати підготовку до подальших подібних заходів. Якщо цей обмін відбудеться, він стане найбільшим за весь час війни. На початку листопада Захарова вже повідомляла про нібито пропозицію Москви передати Києву 935 українських полонених.

Ракета Орєшнік була без вибухівки — ЗМІ

Нова балістична ракета, якою РФ недавно атакувала Дніпро, мала кілька боєголовок, але була без вибухівки, й тому завдала невеликої шкоди. Про це з посиланням на два високопоставлених джерела в українському уряді повідомляє Reuters. Одне з джерел розповіло, що ракета несла фіктивні боєголовки, і описало завдані збитки як «досить незначні».

Фон дер Ляєн закликає ЄС збільшити оборонні витрати до рівня Росії

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн звернулася до депутатів Європарламенту із закликом підвищити витрати на оборону до російського рівня. Країни ЄС у сукупності витрачають на оборону 1,9% свого ВВП, тоді як Росія — до 9%.»Щось тут не так», — вважає вона. На переконання фон дер Ляєн, країни ЄС повинні бути такими ж амбітними, наскільки серйозними є загрози з боку Росії.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp