Пентагон змінить стратегію ядерного стримування
Міністерство оборони у партнерстві з Національним управлінням ядерної безпеки вже вжило заходів щодо посилення ядерного стримування та гнучкості.
США готові збільшити і модернізувати свій ядерний арсенал заради збереження потенціалу стримування. Про це у четвер, 21 листопада, заявив заступник помічника глави Пентагону з ядерної політики Річард Джонсон, йдеться на сайті Пентагону.
«Ми залишаємося впевненими в поточних американських силах і доктрині. Але якщо знадобиться коригування ядерних сил, то ми маємо бути готові здійснити його швидко», — сказав Джонсон.
За його словами, Міністерство оборони у партнерстві з Національним управлінням ядерної безпеки вже вжило заходів щодо модернізації ядерної бомби B61-13, що є основною зброєю стратегічних ядерних сил США після закінчення Холодної війни, а також підвищення готовності підводних човнів класу Огайо з ядерним озброєнням.
«Зараз ми перебуваємо у світі, де ми стикаємося з кількома ядерними конкурентами, декількома державами, які розвивають, диверсифікують і модернізують свої ядерні арсенали, а також, на жаль, віддають пріоритет ролі, яку ядерна зброя відіграє у своїх стратегіях національної безпеки», — зазначив Джонсон, маючи на увазі посилення ядерного потенціалу Китаю та Росії та можливу відсутність угод про контроль над ядерними озброєннями після лютого наступного року.
Тиждень тому департамент подав до Конгресу доповідь, в якій описується нова Стратегія використання ядерної зброї США. Документ описує зміни, внесені в попередні вказівки, і враховує нові виклики стримування, пов’язані зі зростанням, модернізацією та збільшенням різноманітності ядерних арсеналів потенційних супротивників.
У доповіді зазначено, що США мають готуватися до стримування кількох ядерних супротивників одночасно та об’єднувати неядерні можливості для підтримки місії ядерного стримування.
У Пентагоні вважають, що Сполученим Штатам слід поглибити консультації з союзниками та партнерами, а також забезпечити координацію і спільне планування з метою зміцнення можливостей стримування.
США допускають обмін ядерними ударами в разі потреби, але країна водночас повинна зберегти частину свого арсеналу для подальшого стримування противників.
Президент Сербії Олександр Вучич назвав «ненормальними» тих, хто вважає блефом ядерні погрози Путіна і наголосив, що той може піти на рішучі кроки.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp