Бронювання та відстрочка 2024: уряд України ухвалив нові рішення для бізнесу та армії
Дізнайтеся про нові умови відстрочок, їх скасування та зміни у правилах бронювання, які стануть актуальними після 15 листопада.
У жовтні 2024 року уряд України ухвалив рішення призупинити процес бронювання для проведення аудиту критично важливих підприємств. Очікується, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль 15 листопада представить результати аудиту і нові правила бронювання.
Читайте також: РФ атакує Харків новим типом БпЛА: що про нього відомо
Міністерство економіки повідомило, що українські компанії відчувають серйозний дефіцит кадрів, який також ускладнює комплектування Збройних Сил України. Зокрема, ветеран російсько-української війни Євген Дикий в інтерв’ю Радіо NV відзначив цю проблему. За допомогою оновлених правил уряд прагне створити баланс, який допоможе не тільки забезпечити армію необхідними фахівцями, а й заповнити вакансії на ринку праці.
Також Кабмін України дозволив продовжити бронь для військовозобов’язаних, які отримали відстрочку до 31 травня 2024 року. У статті розглянуто умови надання відстрочок з бронювання та їх скасування.
Бронювання 2024: умови відстрочки для заброньованих
Згідно з постановою № 650 КМУ відстрочка надається на наступний термін:
-
Час мобілізації — для військовозобов’язаних з органів влади.
-
Термін дії контракту (договору) на поставку товарів, виконання робіт і надання послуг для потреб ЗСУ — для військовозобов’язаних на підприємствах, критично важливих для армії.
-
12 місяців — для працівників на підприємствах, ключових для економіки України.
-
Строк контракту або інший визначений строк — для працівників спеціалізованих установ ООН, міжнародних судових органів, а також міжнародних і неурядових організацій, у яких Україна бере участь за міжнародними договорами.
Відповідальність за внесення військовозобов’язаних до списків на бронювання лежить на керівниках організацій та державних органів, які мають подати списки до відповідних міністерств або установ в електронному або паперовому вигляді.
Коли анулюється відстрочка з бронювання
Відстрочка анулюється в таких випадках:
Читайте також: «Не дай Бог, щоб у Білорусі обрали жінку на посаду президента», – Лукашенко
-
Після закінчення строку дії відстрочки.
-
При завершенні підприємством виконання робіт або постачання товарів для потреб ЗСУ.
-
У разі втрати підприємством статусу критично важливого для економіки.
-
У разі ліквідації підприємства або організації.
-
У разі звільнення військовозобов’язаного з підприємства або державної служби (крім випадків переведення на іншу посаду в тій самій юридичній особі).
-
У разі припинення дії трудового договору з підприємством.
-
У разі підстави для скасування відстрочки з інших причин, зазначених у Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
-
У разі припинення або завершення договору для працівників міжнародних організацій, у яких Україна бере участь на підставі міжнародних угод.
Нагадаємо, проросійські сили готують мітинги в Європі для дискредитації ТЦК та ЗСУ. Проросійські сепаратисти в Європі планують провокації, закликаючи українців до мітингів «проти безправ’я в Україні». Акції спрямовані на дискредитацію ЗСУ та уряду в інтересах російської пропаганди.