ВСЕСВІТ

Рішення Росії запросити війська КНДР свідчить про відчай Путіна, — Генсек НАТО

Рішення РФ запросити війська Північної Кореї для участі у війні проти України є ознакою глибокого відчаю президента Володимира Путіна, вважає генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

Рішення Росії запросити війська Північної Кореї для участі у війні проти України свідчить про глибокий відчай російського президента Володимира Путіна. Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте для Politico.

Читайте також: ЗМІ розповіли, чи підпише Зеленський скандальний «закон про дрова»

Він зазначив, що присутність північнокорейських військ на європейській території є історичною подією, підкреслюючи, що це перший випадок за більш ніж сто років, коли Росія запросила іноземні сили на свою землю.

Рютте підкреслив, що після безлічі невдач Росії у війні з Україною її залежність від Китаю, Ірану та Північної Кореї значно зросла. На його думку, відправлення солдатів, боєприпасів і балістичних ракет із КНДР у Росію — це явні ознаки відчаю Путіна, який дедалі більше розчаровується.

Генсек НАТО також додав, що Путін не досяг своїх стратегічних цілей у конфлікті з Україною, щодня втрачаючи близько 1200 солдатів, а загальні втрати Росії з лютого 2022 року перевищили 600 тисяч осіб. Це, за його словами, і стало причиною звернення Путіна по допомогу до Північної Кореї.

Рютте попередив, що розширення конфлікту призведе до його ескалації, що несе загрозу не тільки регіональній безпеці, а й глобальній стабільності. Він наголосив, що для Кім Чен Ина підтримка Росії — це можливість отримати сучасні військові технології, які в майбутньому можуть бути використані для загрози сусідам, що тільки посилить нестабільність на Корейському півострові.

Крім того, посилення військових та економічних зв’язків між Росією та Північною Кореєю становить загрозу безпеці в Євроатлантичному та Індо-Тихоокеанському регіонах, наголосив генеральний секретар НАТО.

Читайте також: Росія атакувала Україну 63 дронами і двома ракетами: сили ППО збили 38 безпілотників

Рютте також висловив думку, що Китай несе особливу відповідальність за ескалацію конфлікту. Він зазначив, що, використовуючи свій вплив на Пхеньян і Москву, Пекін заплющує очі на зростаючу агресію, обіцяючи припинення військових дій, але нічого не роблячи для їхнього зупинення. Водночас НАТО з початку повномасштабної війни надало Україні понад 99% усієї військової допомоги, і Рютте впевнений, що країни Альянсу зможуть виконати свої обіцянки щодо передачі 40 мільярдів євро військової допомоги до кінця 2024 року.

Генсек НАТО переконаний, що для зміни перебігу конфлікту Альянсу необхідно збільшити свої зусилля, підвищивши ставки для Путіна і його союзників.

Нагадаємо, бій військових КНДР із ЗСУ був спрямований на перевірку української оборони. Внаслідок бойового зіткнення, українським бійцям вдалося знищити значну кількість північнокорейських військовослужбовців.