ЗМІ оприлюднили перший проект «мирної угоди» з РФ у 2022 році
У перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році був запропонований проект договору, що відкриває нові деталі про справжні наміри Кремля.
У перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році було запропоновано проект договору, який відкриває нові деталі про справжні наміри Кремля щодо України. Радіо Свобода отримало цей документ, що може пролити світло на позицію Росії та її плани у відношенні до української держави. Про це повідомляє «Радіо Свобода».
Читайте також: СБУ оголосила підозру трьом українцям, які воювали проти ЗСУ в Курській області
Проект, що отримав назву «Договір про врегулювання ситуації в Україні та нейтралітет України», був датований 7 березня 2022 року — через 11 днів після початку військової агресії. Цей документ був переданий українській делегації під час третього раунду переговорів у Біловезькій пущі, що проходили на території Білорусі.
Цей договір є першим відомим документом, в якому викладені умови Росії для можливого мирного врегулювання конфлікту. Серед основних пунктів, які пропонував Кремль, можна виділити вимогу про нейтралітет України, що фактично передбачало відмову від вступу до будь-яких військових союзів, включаючи НАТО. Така умова могла б поставити під загрозу суверенітет та безпеку країни, позбавивши її можливості захищати свої інтереси у складній геополітичній ситуації.
Дослідження проекту договору свідчить про те, що Путін не тільки прагнув відновити контроль над Україною, але й намагався легітимізувати свої дії на міжнародній арені. Пропозиції, які містилися в документі, могли б дати Москві можливість заявити про своє бажання до миру, в той час як насправді Росія продовжувала б здійснювати військову агресію.
Читайте також: Ухилянти блукали горами 4 дні поки не вийшли до прикордонників
Нагадаємо, Андрій Єрмак відповів, чи веде Україна переговори з Росією щодо енергетичної безпеки. Глава Офісу президента України Андрій Єрмак спростував інформацію про нібито ведення переговорів з Росією щодо запобігання ударам по енергетичних об’єктах.