УКРАЇНА

У кого найвищі рейтинги серед військово-політичного керівництва в Україні: результати опитування

Завдяки дослідженню був визначений рівень довіри до низки ключових діячів та впливових осіб, таких як Зеленський, Порошенко, Притула, Тимошенко, Залужний, Сирський та Буданов.

Серед представників чинного військово-політичного керівництва найбільший рівень довіри мають колишній головнокомандувач ЗСУ, посол України у Великій Британії Валерій Залужний, начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов та президент Володимир Зеленський. Такі дані подано за результатами опитування, проведеного Благодійним фондом «Фонд досліджень майбутнього».

«В рамках обох досліджень був заміряно рівень довіри до низки ключових діячів та впливових осіб. Зокрема, увага була зосереджена на довірі до Володимира Зеленського, Петра Порошенка, Сергія Притули, Юлії Тимошенко, Валерія Залужного, Олександра Сирського та Кирила Буданова», — сказано у презентації результатів соціологічного дослідження.

Серед зазначених осіб найбільший рівень довіри отримав Залужний, з балансом довіри та недовіри у +59%. На другій позиції знаходиться Буданов із балансом +33,7%. Зеленський також зберігає позитивну різницю між довірою та недовірою – +4,7%.

Інші політики, які брали участь у дослідженні, мають негативний баланс довіри. Сирський — рівень недовіри трохи перевищує довіру, з різницею -6,6%. У Притули показник недовіри вищий, що призводить до балансу -10,9%. У Порошенка баланс становить -55,1%, а найбільший рівень недовіри зафіксовано у Тимошенко -71,1%.

«Громадські настрої однозначно на боці лідерів військової сфери на тлі досить стриманої чи навіть негативної оцінки інших політичних постатей. Лідерство Валерія Залужного та Кирила Буданова, а також незначний негатив Олександра Сирського, попри потужну критику в інформаційному полі, очевидно, свідчать про це. В цілому ми бачимо в цьому, що ціла низка персоналій має високу довіру українців – це хороша для України тенденція і сигнал, що суспільство не зневірилося», — зазначають автори дослідження.

Опитування було проведено компаніями Info Sapiens (телефоном серед 1000 респондентів) та Active Group (через онлайн-панель та телефонні інтерв’ю з 2000 респондентами).

Читайте також: Попри домовленість з НАТО, Польща знайшла іншу причину відмовитися від передачі МіГ-29 Україні

Нагадаємо, як українці ставляться до електронного голосування виборів президента: дані опитування. Єдина аудиторія, яка здебільшого віддає перевагу електронному голосуванню, це молоді люди віком від 18 до 29 років.