УКРАЇНА

Суд призначив 10 мільйонів гривень застави організатору фіктивної інвалідності в одеському МСЕК

Суд обрав запобіжний захід у вигляді двомісячного тримання під вартою для організатора схеми фіктивної інвалідності в Одеському обласному МСЕК.

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці для організатора схеми оформлення фіктивної інвалідності в Одеському обласному медико-соціальному експертному комітеті (МСЕК). Підозрюваний може внести заставу в розмірі 10 мільйонів гривень. Про це повідомляють у ДБР.

Читайте також: Зеленський звільнив Костіна з посади генерального прокурора України

Ця справа отримала широкий розголос після того, як 28 жовтня 2024 року працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) затримали лікаря Одеської обласної клінічної лікарні. Він був головним фігурантом у цій схемі, до якої були залучені 12 лікарів з різних медичних закладів міста та посадові особи Одеського обласного Центру медико-соціальної експертизи. Вони пропонували «платні послуги» для уникнення мобілізації, що викликало суспільний резонанс.

Згідно з матеріалами справи, лікарі вигадували здоровим чоловікам діагнози та підробляли медичні документи, що підтверджували «історії хвороби». У деяких випадках навіть виготовляли знімки з магнітно-резонансної томографії (МРТ). Після цього військовозобов’язані, озброєні пакетом готових документів, зверталися до МСЕК, де їх вже чекали підготовлені члени комісії, готові оформити групу інвалідності.

Ця схема підкреслює серйозні проблеми у системі медичного забезпечення та контролю, особливо в умовах війни, коли багато українців стикаються з мобілізацією. Влада продовжує вжити заходів для виявлення та покарання осіб, які намагаються скористатися ситуацією на шкоду державі та суспільству.

Нагадаємо, у ДБР повідомляли, що в Одесі лікарі організували схему ухилення від мобілізації на мільйони доларів. ДБР викрило організовану групу лікарів в Одесі, що надавали послуги з отримання фальшивих документів для ухилення від мобілізації.