УКРАЇНА

В Україні налічується 906 тис. заброньованих осіб

Зараз влада проводить аудит наданих бронювань з ініціативи Міністерства оборони, і в цей період нові відстрочки не видаються.

Перший заступник прем’єр-міністра, міністр економіки Юлія Свириденко спростувала інформацію про те, що 1,5 мільйона чоловіків отримали відстрочку від мобілізації через раптове зростання бронювань. В інтерв’ю журналу Forbes вона заявила, що дійсне число на третину менше.

«Це не відповідає дійсності. На піку у нас було 950 000 «унікальних заброньованих». Коли з’явилося бронювання через Дію, у певний момент статистика зросла до 1,049 млн осіб, але це через подвоєння, оскільки деякі компанії одночасно подавали документи і в паперовому. , і в електронному вигляді», — зазначила вона.

За словами Свириденко, на кінець жовтня в Україні заброньовано 906 000 осіб. Наразі влада проводить аудит наданих бронювань з ініціативи Міністерства оборони, і в цей період нові відстрочки не видаються. Починаючи з 25 жовтня, процедура бронювання діє тільки для працівників, які були заброньовані до 31 травня.

За результатами перевірки, як зазначила Свириденко, можуть відбутися зміни в умовах важливості, включаючи рівень заробітної плати.

«Ми часто зустрічаємося з бізнесом, і вони кажуть, що у них середня зарплата заброньованих приблизно 19 000 і вище. Тому бізнес, з яким ми спілкуємося, каже, що вони не проти, щоб цей показник офіційно був вищим і відповідав реальному стану справ», — заявила вона.

Свириденко також згадала, що зараз в Україні статус критичних мають 19 730 підприємств. З них близько 9500 було виявлено регіонами, а решта – міністерствами.

Читайте також: Зеленський прокоментував можливу участь Путіна у саміті миру

Нагадаємо, зростання бронювань зменшує мобілізацію: уряд планує змінити критерії перевірки критично важливих підприємств. У статті обговорюється, як збільшення кількості бронювань завдяки цифровізації на порталі Дія, призвело до зниження мобілізації в Україні.