На кону майбутнє Європи та США. Остін у Києві
Міністр оборони США Ллойд Остін під час неоголошеного візиту до Києва у понеділок, 21 жовтня, оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на суму 400 млн. доларів.
У понеділок до Києва з неанонсованим візитом приїхав голова Пентагону Ллойд Остін. «Я повертаюся в Україну вчетверте як міністр оборони, демонструючи, що США разом із міжнародною спільнотою продовжують підтримувати Україну», – заявив він.
Остін зустрівся у Києві з президентом Володимиром Зеленським та міністром оборони Рустемом Умеровим, щоб обговорити потреби України у озброєнні та те, як США можуть продовжувати підтримувати українські Сили оборони протягом наступного року.
Новий пакет допомоги
«Я хотів би оголосити виділення президентського пакету допомоги на $400 млн на боєприпаси, військову техніку та озброєння для України», — сказав Остін у Києві.
Він також запевнив, що США продовжуватимуть надавати підтримку Україні в рамках двосторонньої угоди у сфері безпеки, підписаної президентами Володимиром Зеленським та Джо Байденом.
Пакет включає додаткові боєприпаси, бронетехніку та протитанкову зброю, зокрема:
— боєприпаси для ракетних систем HIMARS;
— 155-мм та 105-мм артилерійські боєприпаси, а також 60-мм, 81-мм та 120-мм мінометні системи та снаряди до них;
— протитанкові ракети TOW та протитанкові комплекси Javelin та AT-4;
— бронетранспортери М113;
— супутникові засоби зв’язку, стрілецька зброя та боєприпаси, гранати та навчальне обладнання, обладнання та боєприпаси для підривних робіт;
— Обладнання для захисту критичної національної інфраструктури;
— запасні частини, допоміжне обладнання, послуги, навчання та транспортування.
Більше зброї
Президент України Володимир Зеленський заявив, що під час зустрічі з головою Пентагону Ллойдом Остіном обговорювалися питання оборонних пріоритетів, підготовки до зими та розширення використання далекобійної зброї.
За його словами, під час зустрічі вони з Остіном зосередилися на зусиллях збільшення виробництва ударних безпілотників, крилатих ракет, артилерійських снарядів і систем ППО.
«Остін підтвердив, що США продовжуватимуть надавати підтримку у сфері безпеки в рамках чинної оборонної угоди між нашими країнами», – зазначив Зеленський.
Крім того, додав український президент, глава Пентагону також повідомив про плани скликати нову зустріч у форматі Рамштайну.
«Я наголосив на важливості наших нещодавніх переговорів з президентом Байденом, під час яких ми обговорили наш План перемоги та подальші зусилля щодо зміцнення оборони України», – наголосив Зеленський.
Виробництво дронів
Також Зеленський повідомив, що Сполучені Штати виділять 800 мільйонів доларів на фінансування виробництва дронів в Україні.
«Готується і ще окремий пакет – фінансування на виробництво українських дронів, 800 мільйонів доларів. Україна вдячна за цю підтримку. Нам потрібно, щоб попри будь-які загрози політичного характеру у світі Україна могла незмінно захищати свій суверенітет, свою незалежність. Обов’язково це буде», – зазначив він.
Ставки високі
“На кону майбутнє Європи. На коні сила НАТО. І безпека Америки на коні. Тому уряд Сполучених Штатів почав діяти невідкладно та цілеспрямовано. І ми побачили величезний прогрес, якого можуть досягти принципи дипломатії”, — заявив Остін у Києві.
Як приклад, він навів роботу так званої групи Рамштайн. Міністр нагадав, що з квітня 2022 року скликає Контактну групу з питань оборони України (Рамштайн), коаліція якої складається із близько 50 країн з усього світу.
«Контактна група зустрічалася вже 24 рази. І щоразу, коли я повертаюся до Рамштайну, оглядаючись навколо цього довгого столу, це зворушливо бачити в них [партнерах США та України] глобальне обурення злочинами Путіна. І бачити рішучість лідерів оборонних відомств із усього світу, від Аргентини до Австралії, від Тунісу до Туреччини. І це спрацювало. Союзники та партнери Америки поділяють тягар нашої спільної безпеки. І в цьому сила Рамштайн», — заявив міністр.
Остін також наголосив, що у відсотковому «стосовно ВВП, десяток союзників і партнерів США зараз надають Україні більше допомоги у сфері безпеки, ніж Сполучені Штати».
Зокрема члени контактної групи надали Україні понад 1 мільярд доларів прямої допомоги у сфері безпеки.
«І я з гордістю нагадую, що Сполучені Штати також роблять свій внесок. З лютого 2022 року наша країна виділила понад 58 мільярдів доларів на допомогу Україні у сфері безпеки», — додав він.