УКРАЇНА

Консенсусу немає. Реакція на «план перемоги»

Канцлер Німеччини Олаф Шольц не підтримує центральних пунктів плану перемоги президента Володимира Зеленського.

 

На Заході досить стримано відреагували на представлений президентом України Володимиром Зеленським план завершення війни проти Росії. Кореспондент.net зібрав реакції західних політиків та преси на план Зеленського.

 

Холодний Шольц

 

Канцлер Німеччини Олаф Шольц не підтримав ключових позицій плану. Він аргументував свою позицію побоюваннями щодо подальшої ескалації. Шольц заявив, що несе відповідальність за те, щоб війна між Росією та Україною не стала війною між Росією та НАТО.

 

Він додав, що ніщо не змінить його рішення відмовити Києву у постачанні крилатих ракет Taurus.

 

«Я не вважаю такі поставки правильними, і так воно і залишиться», — сказав Шольц.

 

Проблема НАТО

 

Зеленський у першому пункті свого плану наполягає на необхідності запрошення України до НАТО вже зараз, проте представники Альянсу прямо заявили, що такого запрошення найближчим часом не очікується.

 

«Я не поставив би і пляшки вина (на запрошення України до НАТО найближчим часом)», — цитує Washington Post своє джерело в НАТО. «Багато чого залежатиме від того, що думатиме про це нова американська адміністрація, але я бачу, як поле дещо зміщується, тому тепер розмова більш серйозна», — додав цей співрозмовник з Альянсу.

 

Підвищення ставок

 

BBC резюмує, що сформульовані Зеленським умови світу «дедалі більше суперечать ситуації, яка його оточує». У ВВС вважають, що моральний дух українців “поступово руйнується під тиском зростаючої кількості загиблих, суперечливого закону про мобілізацію та нескінченні російські наступи на українську територію”. «Все більше йдеться про те, що будь-яка мирна угода має передбачати територіальні поступки з боку України в обмін на гарантії безпеки», — йдеться у статті ВВС. Проте, як визнають британські журналісти, у промові Зеленського не було й натяку на це. Натомість президент України «подвоює ставку на те, щоб через посилення української армії змусити Росію піти на переговори та не поступатися територією України».