Зеленський: Німеччина не має права забороняти удари по Росії, не надавши Україні далекобійну зброю
Володимир Зеленський під час брифінгу після засідання Євроради наголосив на тому, що з моменту початку повномасштабної війни Німеччина жодного разу не надала Україні далекобійну зброю.
Президент України Володимир Зеленський наголосив, що з моменту початку повномасштабної війни Німеччина жодного разу не надала Україні далекобійну зброю, а отже, не має права накладати заборони на удари по території Росії. На брифінгу, який відбувся після засідання Євроради, він наголосив, що неодноразово обговорював із канцлером Олафом Шольцем можливість надання допомоги Україні в цьому питанні.
Читайте також: Північна Корея «готує контингент» для війни з Україною, — Зеленський
«Я не говоритиму з Олафом про те, використовувати або не використовувати далекобійну зброю, німецьку зброю, тому що її немає. Але вона нам потрібна. Але я поважаю його думку, це його право погоджуватися чи не погоджуватися. Але він не може рекомендувати комусь іншому постачати її чи ні», — заявив президент.
Зеленський підкреслив, що канцлер Шольц міг би підтримати передачу Україні далекобійної зброї як символ своєї підтримки і для перевірки готовності Росії до припинення війни. Водночас він зазначив, що Німеччина, ймовірно, не дасть дозволу на удари по території Росії.
Президент України також повідомив, що для атак на Крим уже використовували далекобійні ракети вітчизняного виробництва, а також британські Storm Shadow і французькі SCALP. Ці удари призвели до знищення 23 кораблів Чорноморського флоту РФ, що є «значним досягненням».
Читайте також: Українці більше довіряють ЗСУ, аніж уряду та політичним партіям: опитування
Говорячи про позицію Шольца щодо питання вступу України до НАТО, Зеленський зазначив, що канцлер жодного разу не висловив чіткого «ні», але й не сказав однозначного «так». Однак він додав, що переговори про членство «в процесі», і Україна планує продовжити співпрацю з Німеччиною.
Нагадаємо, план перемоги Зеленського, ймовірно, не задовольнить прихильників миру з РФ. Експерти вважають, що успіх плану залежить від значного збільшення військової допомоги від США та інших країн НАТО.