УКРАЇНА

Зеленський виступив у Верховній Раді з планом перемоги

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді свій план перемоги, який складається з п’яти ключових пунктів

Президент України Володимир Зеленський представив свій план перемоги у Верховній Раді. Після його виступу промову транслювали на YouTube Офісу президента, а основні тези плану також опублікував народний депутат Олексій Гончаренко в його Telegram.

Читайте також: Харківський ТЦК прокоментував інцидент із чоловіком, який двічі ухилявся від мобілізації

План складається з п’яти ключових пунктів і включає три секретні додатки. Перший пункт стосується геополітичних питань, другий і третій — військової стратегії, четвертий — економіки, а п’ятий — безпеки. Перші чотири пункти передбачається реалізувати під час військових дій, тоді як п’ятий пункт орієнтований на післявоєнний період.

Перший пункт включає запрошення України до НАТО на даному етапі. 

Другий пункт стосується оборони і повернення військових дій на територію Росії, щоб росіяни усвідомили наслідки війни і спрямували свою ненависть проти Кремля. Необхідно також проводити спільні операції з європейськими союзниками з перехоплення ворожих дронів в українському повітряному просторі та зняти обмеження для партнерів на використання західних ракет проти військових об’єктів на російській території.

Третій пункт фокусується на стримуванні. Для нього передбачено секретний додаток, який було передано партнерам. Україна пропонує створити на своїй території комплексний неядерний стратегічний стримувальний пакет, достатній для захисту країни в майбутньому. Важливим аспектом є спільне виробництво зброї, включно з фінансуванням цих заходів в Україні.

Четвертий пункт підкреслює наявність в Україні цінних ресурсів, таких як уран, титан і літій. Ці ресурси можуть стати основою економічного зростання як для України, так і для наших союзників. Україна пропонує підписати спеціальну угоду з ЄС і США, спрямовану на спільний захист та інвестування у видобуток і використання цих ресурсів.

Читайте також: У США прокоментували можливу участь військових КНДР в Україні

П’ятий пункт орієнтований на повоєнний час і передбачає, що Україна матиме великий і досвідчений військовий контингент, солдатів із реальним досвідом сучасних бойових дій. Цей досвід буде використаний для зміцнення оборонних позицій НАТО і підвищення безпеки в Європі.

На представлення плану прибули всі ключові фігури військово-політичного керівництва України, включно з головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським, керівником ГУР Кирилом Будановим і головою СБУ Василем Малюком, а також членами Кабміну.

Нагадаємо, генсек НАТО визначив  умови для переговорів Зеленського з Путіним. Марк Рютте на прес-конференції в Брюсселі підтвердив, що військова допомога Україні є ключовою для забезпечення її здатності протистояти агресії Росії.