УКРАЇНА

Зеленський закликає до додаткової підтримки, але США «утримуються від дій», — WSJ

Візит президента України Володимира Зеленського до США цього тижня підкреслив зростаючі виклики для України після 2,5 років війни.

Цього тижня візит президента України Володимира Зеленського до США продемонстрував наростаючі складнощі, з якими стикається Україна після 2,5 років війни. Незважаючи на активні спроби президента отримати додаткову підтримку від США та їхніх союзників, його зусилля зустріли стриману реакцію, що обмежує можливості Києва у протистоянні російській агресії. Про це повідомляє The Wall Street Journal

Читайте також: Загальні втрати армії РФ у війні проти України перевищили понад 653 тисячі осіб: Генштаб

Згідно з матеріалом видання, Зеленський під час зустрічей у Нью-Йорку та Вашингтоні презентував свій «план перемоги», метою якого було отримати більше озброєнь і гарантії безпеки для України. Однак адміністрація Байдена, побоюючись ескалації конфлікту, виявила обережність в обговоренні цих пропозицій, вважаючи за краще дочекатися більш докладної інформації. Хоча Байден оголосив про новий пакет військової допомоги, найважливішу вимогу Києва — дозвіл на використання ракет дальнього радіусу дії для ударів по Росії — було відхилено.

Колишній президент США Дональд Трамп, зустрівшись із Зеленським, знову підкреслив, що його пріоритетом є «швидке припинення війни» через «чесну угоду», не пояснивши конкретних кроків для досягнення цієї мети. Він також зазначив, що зберігає добрі стосунки з російським президентом Путіним, висловивши водночас сподівання на поліпшення взаємодії з Україною.

На тлі цих дипломатичних маневрів українські війська продовжують битися на сході країни. Ситуація на лінії фронту залишається вкрай напруженою, особливо в районі Покровська — важливого українського логістичного вузла. Його захоплення допомогло б Росії наблизитися до своєї мети — повного контролю над Донецькою областю.

Незважаючи на успіхи української армії в нанесенні втрат противнику, російські війська мають значну перевагу в чисельності та озброєнні. Зеленський знову наголосив на важливості отримання ракет дальньої дії, щоб послабити тиск на фронті, проте США поки що не готові піти на такий крок, попри заклики Києва та низки європейських союзників. Байден підтвердив продовження підтримки України, оголосивши про новий пакет допомоги на суму близько 8 мільярдів доларів. Віцепрезидентка США Камала Гарріс також запевнила в подальшому сприянні на зустрічі із Зеленським.

Європейські союзники, такі як президент Фінляндії Александр Стубб і міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, закликають США до більш рішучих дій. Ландсбергіс вважає, що загроза ескалації з боку Путіна виявилася перебільшеною і, незважаючи на можливі ризики, перемога України є єдиним прийнятним результатом війни.

Тим часом прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен наголосила, що війна з Росією стосується не лише України, а й безпеки всієї Європи, зазначивши: «Путін не може перемогти». Однак, без значних поставок додаткової зброї, повне звільнення окупованих територій залишається віддаленою метою. Зеленський, виступаючи на Генеральній Асамблеї ООН, наголосив, що для досягнення миру Україні необхідно більше підтримки.

Після повернення в Україну президент повідомив про новий російський авіаудар по Запоріжжю, унаслідок якого постраждали 14 осіб. Зеленський знову звернув увагу світової спільноти на важливість посилення військової допомоги Україні, включно із засобами дальнього радіусу дії та системами протиповітряної оборони, для захисту мирного населення і протидії «щоденному російському терору».

Нагадаємо, республіканці розробляють план у разі програшу Трампа. Республіканці звертаються до суду з позовами, які спрямовані на обмеження доступу до голосування, посилаючись на необхідність запобігання можливим фальсифікаціям.