Постачання зброї Україні може опинитися під загрозою через проблеми з фінансуванням — Bloomberg
Ситуація показує, що економіка Росії перебуває у стані війни, тоді як українські союзники цього не відчувають.
Постачання зброї в Україну на наступний рік може опинитися під питанням, оскільки деякі союзники мають труднощі з фінансуванням, а інші відмовляються збільшувати фінансування для допомоги Києву. Про це повідомляє видання Bloomberg, посилаючись на одне з анонімних джерел. За його словами, ситуація показує, що економіка Росії перебуває у стані війни, тоді як українські союзники цього не відчувають.
Значною мірою військова підтримка України у 2025 році пов’язана з угодою «Великої сімки» про надання кредитів на суму 50 мільярдів доларів із прибутку, отриманого від заморожених активів російського центробанку. Союзники досі ведуть переговори щодо остаточних деталей цієї угоди, і США прагнуть запевнити, що Угорщина не завадить заходам Європейського Союзу. Остаточна сума може бути знижена, якщо угоди не буде досягнуто.
Однак навіть при досягненні угоди 50 мільярдів доларів все одно не буде достатньо для задоволення потреб України протягом ще одного року війни, і, за інформацією джерел, союзникам доведеться вийти за межі цього фінансування. 50 мільярдів доларів, виділені G7, є приблизно еквівалентом військової допомоги, наданої США та ключовими європейськими союзниками з січня 2023 року по червень поточного року.
Читайте також: США нагадали про наслідки у разі дозволу Україні бити по території РФ — NYT
За цей період США виділили близько 31,5 мільярда євро, тоді як Німеччина, Великобританія, Франція та Італія разом внесли близько 15,7 мільярда євро, згідно з даними, зібраними Кільським інститутом. Не виключено, що ці цифри не охоплюють всієї військової підтримки, відправленої до України, оскільки деякі країни не розкривають всю надану допомогу. У деяких випадках обіцянки ще не було виконано.
Крім того, Україна покладається на допомогу союзників у забезпеченні артилерійськими боєприпасами, ракетами та додатковими засобами протиповітряної оборони. За даними анонімних джерел Bloomberg, фінансова криза, що насувається серед союзників, настає у критичний момент для України та може змусити Київ виходити на переговори з позиції вразливості. Також наступний рік буде ключовим для Росії, оскільки до 2026 року її економіка може зіткнутися з тиском, що посилюється, що може підірвати впевненість Путіна в тому, що час на його боці, згідно з оцінкою європейського уряду.
Однак, дана оцінка передбачає, що результат листопадових виборів у США, на яких Трамп чекає напружені перегони з віце-президенткою Камалою Харріс, не змінить динаміку конфлікту до цього часу. Москва, яка залежить від постачання з Ірану та Північної Кореї для підтримки виробництва, продовжує інвестувати кошти у військові потреби. За планами Росії, на оборону у 2025 році планується виділити 142 мільярди, що становить 6,2% від ВВП. Передбачається, що витрати на оборону та безпеку становитимуть близько 40% від загальних бюджетних видатків Росії у 2025 році.
Читайте також: США нададуть Україні нову військову допомогу на $8 млрд: подробиці
Нагадаємо, глава МЗС Британії очікує, що Україні дозволять бити західною зброєю по РФ до початку зими. Відомості розвідки країни вказують на те, що становище глави Кремля Володимира Путіна наступного року стане складнішим.