Держсекретар США розповів, що потрібно для досягнення миру в Україні
За його словами, необхідно припинити військову співпрацю Росії з такими країнами, як Китай, Іран та Північна Корея.
Державний секретар США Ентоні Блінкен висловив думку, що для досягнення миру в Україні необхідно припинити військову співпрацю Росії з такими країнами, як Китай, Іран та Північна Корея. Про це він сказав на засіданні Ради Безпеки ООН. Блінкен також виділив «негайні та взаємопов’язані» дії, які мають вжити союзники України.
«По-перше, ми повинні відповісти на співпрацю Росії з Північною Кореєю та Іраном, яка зростає», — зазначив він. Держсекретар США нагадав про те, що Іран продовжує відправляти безпілотники до Москви та вже збудував завод для їхнього виробництва на території Росії. Крім того, нещодавно Іран передав Росії сотні ракет малої дальності. За словами Блінкена, Північна Корея також постачає Росії зброю та боєприпаси, включаючи ракетні системи та мільйони артилерійських снарядів.
Він також зазначив, що Китай є провідним постачальником верстатів, мікроелектроніки та інших товарів, які Росія використовує для відновлення, поповнення запасів та зміцнення своїх військових сил, а також підтримки агресивної політики. «Ці дії Ірану, Північної Кореї та Росії порушили численні резолюції Ради Безпеки ООН, за які проголосувала РФ і як постійний член несе особливу відповідальність за їхнє виконання», — сказав держсекретар США.
Читайте також: США: Україна не надала достатніх аргументів, для дозволу бити вглиб РФ
Він відмітив, що це наближає його до «другого кроку», який можуть здійснити учасники цієї ради. «Однією з головних обов’язків Ради є пошук мирного вирішення конфліктів. Як сказав президент Зеленський, ніхто більше не хоче миру, ніж Україна», – наголосив Блінкен.
Як відомо, Іран та Росія нарощують співпрацю в галузі оборони після початку повномасштабного вторгнення Росії до України у лютому 2022 року. Однак іранська сторона публічно заперечує інформацію про надання військової допомоги Москві.
Читайте також: The Times: Байден повинен змусити Росію сісти за стіл переговорів
Нагадаємо, РФ збільшила торгівлю юанем та рублем у Казахстані через санкції США. Такий вибір став популярним після того, як американські санкції призвели до ускладнення процедур у самій Росії.