Іранська гвардія заборонила користування раціями після вибухів у Лівані: Reuters
Іранський Корпус вартових ісламської революції наказав своїм членам припинити користування всіма засобами зв’язку через серію вибухів пейджерів і рацій «Хезболли» в Лівані, які призвели до численних жертв.
Елітний іранський Корпус вартових ісламської революції (КВІР) наказав усім своїм членам припинити користуватися будь-якими засобами зв’язку після того, як минулого тижня тисячі пейджерів і рацій, якими користувалися союзники «Хезболли» в Лівані, вибухнули в результаті смертоносних атак, повідомили Reuters два високопоставлених іранських чиновники з безпеки.
Читайте також: Загальні бойові втрати РФ у війні проти України перевищили понад 643 осіб: Генштаб
Один з чиновників служби безпеки сказав, що КВІР проводить масштабну операцію з перевірки всіх пристроїв, а не тільки засобів зв’язку. Він сказав, що більшість цих пристроїв або саморобні, або імпортовані з Китаю і Росії.
Іран занепокоєний проникненням ізраїльських агентів, в тому числі іранців, які отримують зарплату в Ізраїлі, і вже почалося ретельне розслідування кадрів, спрямоване на середніх і високопоставлених членів КВІР, додав чиновник, який відмовився назвати своє ім’я через делікатність цього питання.
«Це включає перевірку їхніх банківських рахунків як в Ірані, так і за кордоном, а також історію їхніх подорожей і подорожей їхніх сімей», — сказав представник служби безпеки.
Міністерство закордонних справ, Міністерство оборони і Міністерство внутрішніх справ Ірану не змогли негайно відповісти на коментарі, надані офіційними особами служби безпеки агентству Reuters.
В результаті скоординованої атаки пейджери здетонували у вівторок в опорних пунктах «Хезболли».
У середу вибухнули сотні рацій «Хезболли». В результаті нападів загинуло 39 осіб і понад 3 000 отримали поранення.
Ліван і «Хезболла» заявляють, що за атаками стоїть Ізраїль. Ізраїль не заперечує і не підтверджує свою причетність.
Представник служби безпеки відмовився повідомити подробиці про те, як сили КВІР, що складаються з 190 000 чоловік, здійснюють зв’язок.
Читайте також: Зеленський відвідав армійський завод у США, де роблять боєприпаси для України
«Наразі ми використовуємо наскрізне шифрування в системах обміну
повідомленнями», — сказав він.
За словами того ж чиновника, серед правлячого істеблішменту Ірану існує широке занепокоєння. Представники КВІР звернулися до «Хезболли» за технічною оцінкою, і кілька зразків вибухових пристроїв були відправлені до Тегерана для вивчення іранськими експертами.
Нагадаємо, Моссад заклав вибухівку до тайванських пейджерів «Хезболли»: подробиці. 3000 пейджерів вибухнули після отримання закодованого повідомлення, яке активувало приховану вибухівку.