ВСЕСВІТ

Путін шукає нові можливості, щоб залякувати Захід

Володимир Путін намагається знайти нові методи боротьби зі своїми «червоними лініями».

У Кремлі розуміють, що Захід не реагує на ядерний шантаж. Тому російський диктатор Володимир Путін намагається знайти нові методи боротьби зі своїми «червоними лініями». Про це повідомляє The Washington Post.

«Сталося перенасичення ядерними погрозами. До таких заяв вже є імунітет, і вони нікого не лякають», — зазначив анонімний російський чиновник. Російський академік, пов’язаний із високопоставленими дипломатами, назвав ядерний сценарій «найбільш ймовірним». За його словами, такий крок викличе невдоволення серед партнерів Росії на глобальному Півдні і не буде ефективним з військового погляду. «Вся ця дискусія про ядерний поріг перебільшує загрозу такого типу ескалації й недооцінює можливість альтернативних варіантів. Оскільки Захід має глобальну військову інфраструктуру, можна знайти багато вразливих точок», — розповів він.

За словами Тетяни Станної, засновниці французької політичної консалтингової компанії R-Politik, Путін шукає різні способи стримати західну підтримку.
«Є варіанти, які він не хоче застосовувати, а є варіанти, які він готовий розглянути вже сьогодні. Він вважає ядерну зброю найгіршим варіантом для всіх, у тому числі й для себе», — наголосила вона. Ядерні дії або прямий захист на території НАТО розглядатимуться лише в тому випадку, якщо Путін відчує будь-яку загрозу існування Росії в її нинішньому вигляді та дійде висновку, що інших варіантів не залишилося. «У такій ситуації Захід має піти набагато далі, аніж те, що він обговорює зараз», — заявила вона.

Росіяни вже заспокоїлися, що США не дозволяють Україні атакувати об’єкти на території РФ. Однак на Путіна продовжують тиснути, вимагаючи від нього реагувати й не допускати постійних порушень його «червоних ліній». «Є розуміння, що червоні лінії, проведені Москвою, Заходом ігноруються, і з боку Москви мають бути вагоміші та суттєвіші кроки, щоб продемонструвати серйозність своїх намірів», — зазначив академік. Москва може протистояти диверсійним операціям проти іноземних об’єктів або працювати на Заході, де буде важко знайти її участь. Також Росія може скористатися маріонетичними угрупованнями, які вже діють проти західних інтересів, таких як єменські повстанці Хуті, які атакують суд у Червоному морі. Про це заявив почесний професор наукових досліджень у лондонському коледжі Лоуренс Фрідман.

«Він не хоче, щоб ситуація переросла у щось драматичне чи радикальне, у сенсі ядерної зброї чи прямих бойових дій між нашими військами та її військами, але це не означає, що не відбувається нічого серйозного», — наголосив Фрідман. Професор зазначив, що ядерні атаки Путіна навмисне залишені двозначними, щоб посилити відчуття загрози. Однак, у міру того, як цей метод підвищує свою ефективність, Путін поки що його не знайшов.

Читайте також: Половина росіян підтримує завершення війни без досягнення цілей Путіна

Нагадаємо, чи Росія може створити «буферну зону» на кордоні України до кінця жовтня. За даними американського Інституту вивчення війни, російські військові навряд чи зможуть виконати ці завдання за такий короткий термін.