ВСЕСВІТ

Маск регулярно поширював контент російських пропагандистів — ЗМІ

Мільярдер ділився вигідними для Росії висловлюваннями та темами з десятками мільйонів людей, не знаючи, що вони підготовлені на російські гроші.

Американський бізнесмен Ілон Маск у свїй соцмережі Х не менше 60 разів робив репости контенту прихованих російських пропагандистів, пов’язаних з Tenet Media. Про це повідомляє NBC за результатами аналізу даних про перегляди Х.

За даними видання, в результаті мільярдер поділився вигідними для Росії висловлюваннями та темами (не знаючи, що вони підготовлені на російські гроші) з десятками мільйонів людей.

Про Tenet Media стало відомо після того, як Міністерство юстиції США на початку вересня висунула кримінальні звинувачення у зв’язку з розміщенням через неї російського пропагандистського контенту. Діяльністю компанії зі штату Теннессі насправді управляли співробітники Russia Today (RT) Костянтин Калашніков та Олена Афанасьєва, йдеться в обвинувальному висновку. Їхня діяльність наводиться як приклад одного з «таємних проектів», якими хвалилася головний редактор RT Маргарита Сімоньян. За її словами, за допомогою таких проектів вигнана із західних країн RT продовжує впливати на їхню громадську думку.

«Тематика та зміст відеороликів найчастіше відповідають зацікавленості уряду Росії у посиленні внутрішніх розбіжностей у США, послабленні протидії США основним інтересам уряду Росії, таким як війна в Україні», — йдеться в звинуваченні.

Калашніков і Афанасьєва з Москви давали Tenet вказівки укладати контракти із впливовими у соцмережах американцями, щоб ті ділилися її контентом на своїх платформах. При цьому вона «ніколи не розкривала ні їм, ні їхній мільйонної аудиторії своїх зв’язків із RT та російським урядом», заявив генеральний прокурор Меррік Гарланд.

Tenet описувала себе як «мережа неортодоксальних коментаторів, які аналізують західні політичні та культурні питання».

Видання зазначає, що сама Tenet, схоже, прагнула привернути увагу Маска. З моменту початку роботи в листопаді 2023 р. вона писала про нього, або позначала його обліковий запис понад 50 разів (часто на теми, пов’язані з Трампом та президентськими виборами в США).

Нагадаємо, Мінюст США звинувачує двох співробітників російської державної медіа-компанії RT у тому, що вони передали майже 10 мільйонів доларів компанії для створення контенту, «дружнього» до Росії.

10 млн від Кремля на YouTube. Скандал у США

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp