Пентагон має обмежені запаси зброї, тому за один раз намагається багато не відправляти
В адміністрації президента залишається $6 млрд на озброєння України, але у Пентагону після більш як двох років повномасштабної війни РФ проти України — «закінчуються запаси».
Запаси зброї та військової техніки у Пентагоні скорочуються, це призвело до зменшення обсягів військової допомоги в останні місяці. Про це пові CNN, посилаючись на інформацію від двох анонімних осіб.
Зазначається, що Пентагон надав пакет допомоги на 1 мільярд доларів, але жоден із пакета не перевищив 400 мільйонів доларів, а деякі суми становили лише 125 або 250 мільйонів доларів. Водночас у 2022 та 2023 роках обсяги військової допомоги стабільно становили $600–800 млн. Найбільший пакет було оголошено у січні 2023 року – $2,85 млрд.
Співрозмовники стверджують, що американські виробники зброї намагаються впоратися зі зростанням попиту, викликаного вторгненням Росії в Україну. Однак у США існують побоювання, що це може негативно вплинути на військову готовність країни.
Чиновники пояснили, що в адміністрації президента залишається $6 млрд на озброєння України, але у Пентагону після більш як двох років повномасштабної війни «закінчуються запаси».
«Йдеться про запаси, які є у нас на полицях, про те, що просять [українці], і про те, чи зможемо ми задовольнити ці запити тим, що маємо нині, не впливаючи на нашу бойову готовність», — наголосив один із чиновників. Прес-секретар Пентагону генерал-майор Пет Райдер повідомив, що відомство просить у Конгресу продовжити термін використання $6 млрд, що залишилися, які закінчуються наприкінці вересня. Це є зміною риторики в Пентагоні порівняно з минулим роком, коли адміністрація наполегливо вимагала додаткового фінансування для України. «Поповнення також є проблемою», — зазначив один із чиновників.
Читайте також: Салліван: США з нетерпінням чекають на український план перемоги
Інше джерело заявило, що Білий дім не зміг забезпечити постачання від Пентагону в перші чотири місяці 2024 через затримку Конгресом схвалення додаткового фінансування. Він додав, що США намагаються не передавати надто багато озброєння одразу.
«Існують обмеження на те, як швидко ми можемо вивести обладнання, не впливаючи на боєздатність, що є однією з причин, через яку пакети розподіляються з різницею. Також існують обмеження на те, як швидко Україна може прийняти обладнання та ефективно його розподілити», — сказав він.
Чиновник зазначив, що США продовжують оголошувати нові пакети допомоги кожні два тижні. За його словами, це позитивно сприймається в Україні та сприяє підвищенню бойового духу. Також США продовжують виробництво 155-мм снарядів, ракетних систем Patriot та іншого озброєння як для потреб України, так і для власних запасів, проте цей процес потребує кількох років.
Нагадаємо, Великобританія не дає дозволу бити по РФ без згоди США. Президент України Володимир Зеленський закликав США та Великобританію переглянути свій «страх» та показати «рішучість» у цьому питанні.