Росія перекинула під Курськ близько 40 тисяч військових
Проте щоб досягти більших успіхів, ніж просто «тактичні» досягнення, Москві потрібно перекинути ще більше своїх загартованих у боях штурмових бригад.
Попри складне становище, спричинене операцією ЗСУ у Курській області, Володимир Путін не подумав відвести свої найбільш боєздатні штурмові підрозділи з Донецької області. Однак для досягнення успіху йому, можливо, доведеться це зробити. Про це повідомляє Financial Times.
За інформацією видання, спочатку Москва спиралася на прикордонні війська та призовників, щоб витримати наступ України на Курщині, а потім посилила це більш боєздатними силами.
«Крім кількох бригад морської піхоти, ми не привезли туди жодних добрих нових резервів, — розповіла людина, наближена до російського військового істеблішменту. — Ми їх наскребли звідусіль». Українське керівництво все ще вважає, що Росія зрештою відведе додаткові війська зі Східного фронту. За словами високопосадовця української військової розвідки, Росія вже направила 38 тисяч військових в Курську область. Однак, щоб досягти більших успіхів, ніж просто «тактичні» досягнення, Москві потрібно перекинути ще більше своїх загартованих у боях штурмових бригад.
Натомість представник українського оборонного відомства повідомив, що Україна не планує продовження захоплення територій у Курській області, зосередивши зусилля на зміцненні та забезпеченні існуючих флангів. Він зазначив, що операцію в Курській області спочатку було заплановано так, щоб забезпечити українським військам можливість швидкого відходу у разі погіршення ситуації.
Читайте також: РФ залучає добровольців в тероборону для захисту Курської області
Українські сили здобули тактичну перемогу, захопивши близько 1200 кв. км на території Росії після несподіваного удару 6 серпня, що значно підняло їхній бойовий дух. Ця операція відновила віру в наступальний потенціал України та змінила погляд на перебіг війни.
Раніше повідомлялося, що МЗС просить ООН та Червоний Хрест приєднатися до захисту прав цивільних у Курській області. Українська сторона наголошує на дотриманні міжнародного гуманітарного права та прав людини в контрольованих нею зонах.