ВСЕСВІТ

Біженців заохочують повертатися в Україну: в якій країні виплатять по 1,4 млн грн

Швеція, починаючи з 2026 року, пропонує платити українським біженцям до 350 тисяч шведських крон (приблизно 1,5 мільйона гривень) за повернення додому.

Одна з країн Європейського Союзу планує значно збільшити виплати українським біженцям, які бажають повернутися на батьківщину. Швеція, починаючи з 2026 року, пропонує платити українським біженцям до 350 тисяч шведських крон (приблизно 1,5 мільйона гривень) за повернення додому. Про це повідомляє Aftonbladet.

Швеція планує запустити нову програму у 2026 році, яка забезпечить значні виплати українським біженцям, які бажають повернутися додому. У бюджеті на цю ініціативу передбачено 1,4 мільярда шведських крон, що дозволить підтримати до 4 тис. громадян (при наданні максимальної суми виплати). Заявки на отримання цих грантів можуть подавати громадяни, які мають тимчасовий захист або постійний дозвіл на проживання. Ідею реалізації програми з підтримки повернення українців було висунуто правопопулістською партією «Шведські демократи».

Однак пропозицію розкритикували деякі місцевих регулювальні органи, які вважають, що це може негативно позначитися на інтеграцію мігрантів у шведське суспільство.
Зараз біженці можуть отримати виплату щодо повернення у свою рідну країну в розмірі 10 тис. крон для дорослих та 5 тис. крон для дитини, але загальна сума не може перевищувати 40 тис. крон на сім’ю. Оскільки виплати за цією програмою не викликають великого інтересу — торік нею скористалася лише одна людина, влада планує збільшити розмір виплат.

Читайте також: Євросоюз відповів на погрози Путіна про пряму участь Європи у війні

За даними Міністерства міграції, у країні перебуває від 400 до 500 тис. мігрантів, які або є безробітними, або мають труднощі з доходом. Для них передбачено допомогу, що створює додатковий тиск на бюджет.

Нагадаємо, Польща закликала скасувати допомогу українським біженцям, щоби вони йшли воювати. Радослав Сікорський зазначив, що надаючи допомогу українським біженцям західні країни мимоволі скорочують мобілізаційний потенціал України.