Британська розвідка проаналізувала ситуацію у ПВК “Вагнер” через рік після загибелі Пригожина
Британська розвідка повідомила, що через рік після смерті Євгена Пригожина угруповання «Вагнер» перебуває на межі розпаду, а багато його командирів і бійців перейшли до інших структур.
Британська розвідка провела аналіз поточної ситуації з угрупованням «Вагнер» та його керівниками через рік після смерті його власника Євгена Пригожина. Цей огляд було опубліковано на платформі X (Twitter) Міністерства оборони Великої Британії.
Читайте також: Шмигаль звернувся до Міноборони через неприпустимі дії ТЦК щодо водіїв автобусів
У звіті вказується, що після загибелі Пригожина і співзасновника «Вагнера» Дмитра Уткіна група дедалі більше розпадається, і значна кількість учасників залишає її лави.
Зокрема, один із командирів «Вагнера», Андрій Трошев, приєднався до Міністерства оборони Росії, ймовірно, до приватної військової компанії «Редут», що займається створенням підрозділів добровольчих корпусів для участі в бойових діях на території України.
Колишній командир першого штурмового загону «Вагнера» Олександр Кузнєцов тепер є частиною чеченського добровольчого спецпризначенця «Ахмат».
Командир третього штурмового загону «Вагнера» Борис Нижевенок очолив добровольчий загін «Восток-V» у травні 2024 року.
Читайте також: Російські плани зірвані: ЗСУ утримують ініціативу на Харківщині
Як зазначають у розвідці, слідом за цими та іншими колишніми керівниками «Вагнера», багато ветеранів групи також пішли з організації.
«Якщо на піку 2023 року чисельність «Вагнера» сягала приблизно 50 тисяч осіб, то зараз її склад скоротився до приблизно 5 тисяч осіб, які залишилися на базах у Білорусі та Африці», — ідеться у звіті.
Нагадаємо, 24 серпня 2023 року літак Пригожина збила російська ППО. Західні та російські ЗМІ найбільш імовірною причиною падіння літака називають роботу російських систем ППО.