Експерти МАГАТЕ дослідили наслідки пожежі на ЗАЕС
Експерти МАГАТЕ на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) 12 серпня відвідали градирні станції, щоб ознайомитися з наслідками пожежі, яка відбулася 11 серпня.
Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) 12 серпня відвідали градирні станції, щоб ознайомитися з наслідками пожежі, яка відбулася 11 серпня. За словами генерального директора ІСАМЗ Рафаеля Маріано Гроссі, на основі спостережень команда оцінила, що малоймовірно, що першоджерело пожежі виникло біля основи градирні. Про це йдеться у звіті МАГАТЕ.
Читайте також: Путін перекладає відповідальність на губернаторів за події у Курській області, — ISW
“Під час візиту команди на градирню було встановлено, що пошкодження, найімовірніше, зосереджене у внутрішній частині градирні на рівні розподілу водяних форсунок, розташованому на висоті близько десяти метрів. Команда запросила доступ до рівня розподілу води на форсунках. З бетонних фундаментних колон вона змогла спостерігати за дном рівня розподілу води з водяних форсунок. Команда також могла бачити басейн холодної води, який є основою градирні, і попросила надати їй доступ до нього. З міркувань безпеки команді не було дозволено отримати доступ до цих двох місць під час сьогоднішнього обходу”, — йдеться у повідомленні.
У звіті йдеться, що під час відвідування постраждалої градирні команда помітила обгорілі ділянки у внутрішньому обладнанні вище, біля рівня розподілу водяних форсунок.
Вони також побачили краплі обгорілого пластику і фрагменти бетону, розкидані по басейну з холодною водою. Команда оцінила, що ці краплі відповідають розплавленій і впалій пластиковій сітці, що утворилася під час пожежі. Були відібрані зразки уламків, у тому числі згорілого і розплавленого пластику. Команда оцінила стійкий запах від пожежі і визначила, що, за відсутності запаху сірки, він, швидше за все, був спричинений горілим пластиком.
У МАГАТЕ зазначили, що під час обходу не було виявлено ні шин, ні залишків безпілотника.
Команда підтвердила, що не було ніяких значних ознак порушення уламків, попелу або сажі, розташованих біля основи градирні.
Читайте також: Зеленський вперше підтвердив операцію ЗСУ в Курській області — відео
“Це не вплинуло на ядерну безпеку станції, оскільки градирні наразі не експлуатуються. Градирні не потрібні як частина механізму охолодження реакторів, які перебувають у стані холодної зупинки. У зоні градирень, яка розташована приблизно в 1,5 кілометрах від реакторних блоків ЗАЕС, немає радіоактивних матеріалів. Команда провела радіаційний моніторинг в районі градирень і реакторів і підтвердила відсутність ознак підвищеного рівня радіації”, — додали у МАГАТЕ.
Нагадаємо, у МАГАТЕ відреагували на пожежу на ЗАЕС. За даними української влади, росіяни могли підпалити в градирні автомобільні шини у великій кількості для створення паніки.