Росія використовує мігрантів та нових громадян для поповнення армії, — ISW
Російський уряд продовжує впроваджувати заходи для залучення мігрантів і нових громадян до лав збройних сил.
Російський уряд продовжує робити законодавчі кроки для використання мігрантів і нещодавно натуралізованих громадян для задоволення потреб російської армії у військовослужбовцях. Про це повідомляє ISW.
Читайте також: Дощі, грози та зміни температури: погода в Україні на тиждень з 30 липня по 2 серпня
Голова Державної Думи В’ячеслав Володін 29 липня запропонував депутатам Думи підготувати ініціативу, яка вимагатиме від новонатуралізованих громадян Росії ставати на військовий облік після отримання ними російського паспорта.
Дума також розгляне поправки про збільшення терміну військової служби для новонатуралізованих громадян Росії з одного року до двох і про підвищення призовного віку на невизначену суму.
Російське опозиційне видання «Окно» повідомило 29 липня, що російська влада незаконно утримує мігрантів без їжі та води і застосовує до них фізичне насильство, щоб змусити мігрантів підписати військові контракти.
Російські адвокати і правозахисники заявили, що майже всі затримані мігранти погоджуються підписати військові контракти і що російська влада погрожує позбавити натуралізованих громадян російського громадянства і обіцяє мігрантам громадянство в обмін на згоду піти на військову службу.
«Окно» заявило, що рейди на мігрантів почастішали після теракту в «Крокус Сіті Холі» в березні 2024 року.
Російські суб’єкти федерації (регіони) продовжують збільшувати грошові заохочення для активізації зусиль з мобілізації.
Читайте також: Сирський зробив заяву щодо мобілізації в Україні
Російські опозиційні ЗМІ повідомили 29 липня, що щонайменше дев’ять суб’єктів федерації — Воронезька, Ярославська, Архангельська, Калузька та Іванівська області, республіки Саха, Татарстан і Мордовія, а також Ямало-Ненецький автономний округ — запустили програми рефералів, які пропонують грошову винагороду в розмірі від 5 000 до 100 000 рублів (близько 58-1 160 доларів) кожному, хто приведе друга до військкомату для підписання військового контракту.
За повідомленнями, подібні системи можуть з’явитися в Удмуртській Республіці та Брянській області.
Нагадаємо, ГУР МО України: операція проти “Вагнер” у Африці триває. Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов підтвердив, що операція триватиме далі, попри відсутність деталей.