УКРАЇНА

На Київщині знайдено новий російський дрон «Гербера»: особливості та призначення

За допомогою аналізу фото і відео з українських та російських джерел вдалося ідентифікувати дрон, що використовується для радіоелектронної розвідки, як дрон-камікадзе або як приманка для протиповітряної оборони.

Знайдений на Київщині безпілотник — це новий російський багатофункціональний безпілотник під назвою «Гербера». Про це стало відомо при порівнянні наявних фото в українських ЗМІ з відео, опублікованим російськими окупантами, де вони розповідають про нову модель свого військового безпілотника. Про це повідомляє “Мілітарний”.

Читайте також: Поліція Києва затримала чотирьох злочинців за вбивство іноземця та крадіжку криптовалюти

Цей безпілотник, чий корпус виготовлений з пінопласту, лише нещодавно був використаний росіянами проти України.

В неділю, 28 липня, російське угрупування «Сталінські соколи» опублікувало відео, на якому показано безпілотник «Гербера», розроблений конструкторським бюро «Гастелло». Стверджується, що цей БПЛА може використовуватися для радіоелектронної розвідки, як дрон-камікадзе або як приманка для протиповітряної оборони.
У матеріалі зазначається, що, судячи з відеоматеріалів, Herbera в ударній версії використовує телевізійну камеру, дуже схожу на ту, що встановлюється на FPV-безпілотниках, для ручного наведення на ціль. При цьому точність наведення залежить від майстерності оператора.

Найімовірніше, дальність польоту безпілотника з боєголовкою відносно невелика, обмежена дальністю прямого радіозв’язку. Проте для наведення «Гербери» може бути використаний інший безпілотник з транспондером. Росіяни використовують загороджувальні боєприпаси «Ланцет» у такий самий спосіб.

Між тим, 24 липня в Київській області було виявлено безпілотник без боєголовки, що означає, що він виконував розвідувальну або іншу функцію. На ньому були встановлені дві 3/4G антени і модем з SIM-картою, що в певних районах може забезпечити більш стабільний канал зв’язку для передачі відео на пульт оператора через українську мобільну мережу.

Читайте також: ISW: День ВМФ став інструментом Росії для консолідації «антизахідного блоку»

“Або росіяни використали це обладнання для того, щоб дрон передав своє місце розташування, коли був збитий чи придушений засобами РЕБ, щоб інші безпілотники оминали цей район”, — йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, ISW: День ВМФ став інструментом Росії для консолідації «антизахідного блоку». За даними Інституту вивчення війни, цей крок є частиною більш широкої стратегії Росії щодо консолідації своїх позицій на світовій арені та протистояння Заходу.