ВСЕСВІТ

Прощання Байдена. Історична промова з Білого дому

Президент США Джо Байден у зверненні до нації розповів, чому вирішив вийти з президентських перегонів.

 

Президент США Джо Байден звернувся до нації з Овального кабінету з історичною промовою. Він пояснив своє рішення знятись із президентських виборів.

 

Дорогу молодим

 

За словами Байдена, за останні тижні він зрозумів, що має об’єднати країну та Демократичну партію, і найкращий спосіб рухатися вперед — «передати естафету новому поколінню».

 

“Я вважаю, що мої досягнення на посаді президента, моє лідерство у світі, моє бачення майбутнього Америки — все це заслуговує на другий термін. Але ніщо не може стати на шляху до порятунку нашої демократії. Це стосується й особистих амбіцій”, — сказав він.

 

Байден також закликав американців підтримати Камалу Харріс, яка має стати кандидатом у президенти США найближчим часом. Байден назвав Харріс «досвідченою, сильною, здатною» та «неймовірним партнером».

 

«Я свій вибір зробив, тепер вибір за вами», — сказав Байден. Він пообіцяв, що завжди йтиме врівень з американським народом.

 

Колишній президент США Барак Обама приватно повністю підтримав кандидатуру Камали Харріс на пост глави держави, він незабаром планує зробити це публічно, написала NBC News.

 

 

Жорстка реальність

 

Байден ухвалив рішення відступити убік лише за три місяці до президентських виборів.

 

Відставання в опитуваннях, слабкий виступ на дебатах і зростаючий хор у Демократичній партії, що закликає його вийти з перегонів, не залишали чіткого шляху до перемоги.

 

На думку американських аналітиків, його мова не змусить замовкнути критиків-республіканців, які стверджують, що якщо він не може брати участь у виборах, то не може й надалі залишатися на посаді.

 

Епоха

 

Байден прийшов до влади в момент, коли Америка не брала участі в масштабних війнах за кордоном, а залишила наступнику країну, яка опосередковано залучена до двох найскладніших конфліктів – в Україні та на Близькому Сході.

 

“Я людина, яка сформулювала мирний план для Близького Сходу. Я також людина, яка розширила НАТО. Я людина, за якої економіка зросла… Я об’єднав НАТО. Назвіть лідера іноземної держави, який би вважав, що я не найефективніший лідер у світі щодо зовнішньої політики…”, — підбивав він в інтерв’ю телеканалу ABC підсумки свого правління.

 

З погляду формальних показників, Байден правий — американська економіка справді зростала останніми роками; інфляція після постпандемічного стрибка впала, безробіття було рекордно низьким, створювалися нові робочі місця. Проте соцопитування показують, що в питаннях економіки американці довіряють Трампу більше, ніж Байдену.

 

Те саме відбувається і з сприйняттям злочинності. Американців все більше непокоїть це питання, і більшості здається, що злочинність зростає. При цьому статистика показує, що рівень правопорушень значно впав — і після різкого стрибка серед вбивств та інших тяжких злочинів під час пандемії, зараз знову спостерігається спад за цими показниками.