УКРАЇНА

Медведчук отримав підозру у справі державного нафтопроводу

Слідство довело незаконність приватизації державного нафтопроводу Самара-Західний напрямок у 2015 році.

Екснардеп Віктор Медведчук та його спільники отримали підозру одразу за чотирма статтями у справі нафтопроводу Самара — Західний напрямок. Про це 24 липня повідомляє СБУ.

Слідство довело незаконність приватизації державного нафтопроводу Самара-Західний напрямок у 2015 році.

«Наразі про підозру повідомлено екс-нардепу Віктору Медведчуку та чотирьом представникам колишнього топменеджменту Прикарпатзахідтрансу, які заволоділи та управляли нафтопроводом», — йдеться у повідомленні СБУ.

Зазначається, що організатором схеми із незаконної приватизації виступив підозрюваний СБУ у державній зраді екс-нардеп Віктор Медведчук. Відповідно до наявних даних він почав її реалізацію у 2015 році і діяв у чіткій координації з тодішнім вищим політичним керівництвом України та РФ. До схеми Медведчук залучив третіх осіб, які у подальшому отримали керівні посади на підприємстві, що «приватизувало» вказаний нафтопровід.

Після заволодіння «трубою» Медведчук та його спільники забезпечили її функціонування через підприємство Прикарпатзахідтранс, а отримані прибутки виводили на рахунки афілійованих зарубіжних компаній та розподіляли між собою.

Відповідна інформація підкріплена доказами, які є у розпорядженні НАБУ та СБУ, а також показами самого Віктора Медведчука, отриманними до обміну з РФ.

Наразі досудове розслідування триває.

Як відомо, нафтопродуктопровід Самара — Західний напрямок після розпаду СРСР залишився у власності РФ. Починаючи з 2005 року, Україна через суди доводила своє право на володіння ним, і лише у 2014-2015 роках це право підтвердили Апеляційний і Вищий господарський суди. За підтримки тодішнього вищого керівництва України Медведчуку вдалося скасувати це рішення через Рівненський господарчий суд і оформити продаж нафтопродуктопроводу швейцарській компанії, яку фактично контролювали учасники схеми. З травня 2019 року прокачування дизеля через нафтопровід було заблоковано для його повернення у державну власність, а правоохоронні органи досліджували законність приватизації. У січні 2024 року Верховний суд України остаточно визнав українську частину нафтопроводу державною власністю.