Політика США щодо Києва не зміниться — Блінкен
Як останні два з половиною роки, США й надалі залишаться лідером серед країн за рівнем підтримки України.
Сполучені Штати Америки мають зобов’язання щодо України незалежно від того, хто очолюватиме країну. Про це у п’ятницю, 19 липня, під час Аспенського форуму в Колорадо заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.
«Ці зобов’язання будуть виконуватись через той чи інший механізм — або як пряма допомога, або як угода з НАТО — не зважаючи на склад адміністрації нового американсьского президента», — запевнив він.
Він підкреслив, що в обох палатах Конгресу США існує «сильна двопартійна більшість на підтримку України. Тому будь-який наступний президент США має зважати не лише на зовнішнью геополітичну, але й на внутрішню політичну ситуацію».
«Звичайно, кожна адміністрація має можливість встановлювати свою власну політику. Але лише тиждень тому на саміті НАТО понад 20 країн оголосили, що вони провели переговори та підписали 10-річні двосторонні угоди з безпеки з Україною», — підкреслив Блінкен.
Держсекретар підкреслив, що це довгострокові зобов’язання перед Україною.
Блінкен додав, що Україна все більше інтегрується із Заходом, а Росія вже програла війну.
«Володимир Путін вже зазнав поразки. Йому не вдалося досягти мети, яку він ставив, тобто стерти Україну з карти, припинити її існування як незалежної держави, поглинути її. Це не вдалось і не може вдатися», — зазначив Блінкен.
«Росія також втратила свій енергетичний ринок у Європі, Вона змушена стикатися з НАТО, яке було, є, і стає ще сильнішим і більшим. Три роки тому ніхто не міг навіть уявити, що Фінляндія та Швеція стануть членами НАТО. Але Путін своїми діями лише прискорив те, чому намагався запобігти», — зауважив держсекретар США.
На його думку, все вищезазначене повинно розуміти керівництво США незалежно від особистостей та уподобань.
«Будь-яка адміністрація має поставити перед собою питання: якщо ми зупинимося або дамо зворотний хід, якщо відвернемось від України, то що зробить Путін? Агресія відновиться і, можливо, загарбник матиме шанс досягти успіху там, де йому допоки це не вдавалося. Вочевидь, на Україні він не зупиниться, піде в інші країни, включаючи союзників по НАТО», — підкреслив держсекретар.
Державний секретар США Ентоні Блінкен провів розмову з новопризначеним міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Леммі та обговорив подальшу підтримку України у боротьбі з російським агресором.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp